Samsun’da İçme Suyuna Yüzde 25 Zam

Samsun Büyükşehir Belediyesi, içme suyuna yüzde 25 oranında zam yapılacağını duyurdu.

Samsun’da İçme Suyuna Yüzde 25 Zam

Samsun Büyükşehir Belediyesi, içme suyuna yüzde 25 oranında zam yapılacağını duyurdu.

25 Mayıs 2019 Cumartesi 17:12
187 Okunma
Samsun’da İçme Suyuna Yüzde 25 Zam

Samsun Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ), Meclis toplantısı düzenledi. Toplantıda, meclis içme suyuna yüzde 25, sayaç okuma bedeline yüzde 150 zam yapılmasını oy birliği ile kabul etti.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, sonbaharda da bir meclis daha yapacaklarını ve 2020’de de 2 kere meclis yapacaklarını dile getirdi. Söz konusu durumları değerlendirmeye devam edeceklerinin altını çizen Demir,  ciddi çalışmalar yaptıklarını ancak bugün bir kararın alınması gerektiğini söyledi.

Demir, “Ev, iş yerleri ve büyük ölçekli su kullanma dengelerinde büyük bir hassasiyet içerisinde dikkat edildi. SASKİ’deki bu düzenlemenin bize aylık getirisi belediyeye daha önceki indirimden kaynaklanan 4,5 milyon liralık mülkü telafi konumunda değerlendirmeyelim. Samsun’da SASKİ’yi biz çok verimli hale getirmek durumundayız. Kendi içerisindeki dönüşümünü sağlayıp ilave atılımlarla birlikte bu konuda SASKİ, Türkiye’de yatırım yapan en iyi şehri olma noktasında bize ciddi anlamda güç katacak." ifadesine yer verdi.

Anahtar Kelimeler:
SaskiSamsun
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.
Avatar
vatandaş 2019-05-28 18:39:12

zam kararı iyi olmuş ama az zam yapılmış .