Sağlık Bakanlığı sözleşmeli personel alımı

Sağlık Bakanlığı 8 bin 845 sözleşmeli sağlık personeli alımı ilanı, Resmi Gazete'de yayımlandı. Alım ortaöğretim, ön lisans ve lisans olmak üzere KPSS puanına göre yapılacak.

Sağlık Bakanlığı sözleşmeli personel alımı

Sağlık Bakanlığı 8 bin 845 sözleşmeli sağlık personeli alımı ilanı, Resmi Gazete'de yayımlandı. Alım ortaöğretim, ön lisans ve lisans olmak üzere KPSS puanına göre yapılacak.

13 Aralık 2019 Cuma 11:01
90 Okunma
Sağlık Bakanlığı sözleşmeli personel alımı

Sağlık Bakanlığının sözleşmeli personel alımı için ilan Resmi Gazete'de yayımlandı. KPSS puanına göre 8 bin 845 sözleşmeli sağlık personeli alınacak. 

ÖSYM tarafından alınacak tercihler sonrası Sağlık Bakanlığı taşra teşkilatı birimlerinde yapılacak yerleştirme ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeylerinin Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) sonucuna göre gerçekleştirilecek.  

Toplam 8 bin 845 sözleşmeli sağlık personeli alımında; ortaöğretim, ön lisans ve lisans mezunlarının tercih yapılabileceği sözleşmeli sağlık personeli pozisyonlarının yer aldığı KPSS-2019/7 Tercih Kılavuzu ÖSYM resmi web sitesinde yayınlanacak.

Lisans düzeyindeki alımlar için 2018-KPSS Lisans, ön lisans ve ortaöğretim düzeyindeki alımlar için 2018-KPSS Ortaöğretim ve 2018-KPSS Ön Lisans sınav sonuçları değerlendirilecek.

8 bin 845 pozisyon; 3 bin 763'ü hemşire, bin 91'i ebe ve 3 bin 475'i sağlık teknisyeni ve sağlık teknikerleri olarak belirlendi. 

Tercih işlemleri 13-19 Aralık 2019 tarihleri arasında ÖSYM'nin internet sitesi üzerinden T.C. Kimlik Numarası ve şifrelerini girerek yapabilecek. 

Odyolog, Perfüzyonist, Dil ve Konuşma Terapisti ve Sağlık Fizikçisi pozisyonlarında tercih yapmak isteyen ve ilgili alanlarda yüksek lisans veya doktora programlarında öğrenim görmüş adayların 17 Aralık Salı günü saat 17.00'ye kadar Devlet Personel Başkanlığı Kamu Personel İstihdamı Dairesi Başkanlığına şahsen başvuru yapmaları gerekecek.

Şahsen başvuru işlemini gerçekleştiremeyecek adaylar Devlet Personel Başkanlığının internet sayfasındaki duyuru ekinde yer alan dilekçe ile birlikte istenilen belgeleri iadeli taahhütlü posta yoluyla ulaştırabilecekler. 17 Aralık itibarıyla kuruma ulaşmayan dilekçeler işleme alınmayacak.

Yüksek lisans veya doktora mezunu Odyolog, Perfüzyonist, Dil ve Konuşma Terapisti ile Sağlık Fizikçisi pozisyonları dışında tercih yapacak adaylar ise Devlet Personel Başkanlığına herhangi bir başvuru yapmayacaklar.

Devlet Personel Başkanlığının duyurularına istinaden daha önce müracaat etmiş ve bilgileri alınmış adayların tekrar başvuru yapmaları gerekmeyecek.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.