Ortadoğu İnşaat Fuarı, Diyarbakır'da Bugün Kapılarını Ziyarete Açtı

İnşaat sektörünü bir araya getiren Ortadoğu İnşaat Fuarı, 82 firmanın katılımıyla bugün kapılarını ziyaretçilerine açtı.

Ortadoğu İnşaat Fuarı, Diyarbakır'da Bugün Kapılarını Ziyarete Açtı

İnşaat sektörünü bir araya getiren Ortadoğu İnşaat Fuarı, 82 firmanın katılımıyla bugün kapılarını ziyaretçilerine açtı.

14 Mart 2019 Perşembe 12:43
53 Okunma
Ortadoğu İnşaat Fuarı, Diyarbakır'da Bugün Kapılarını Ziyarete Açtı

İnşaat sektörü liderlerini buluşturan Ortadoğu İnşaat Fuarı, 82 ayrı firmanın katılımı ile bugün kapılarını ziyarete açtığını duyurdu. Söz konusu fuar, Diyarbakır Fuar ve kongre Merkezi’nde bu yıl 9. kez organize ediliyor.

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Ercan Tayınlamak, Diyarbakır’ın  her yıl minimum 6 ayrı fuara ev sahipliği yaptığını, 2019 yılı fuar programına da inşaat fuarı ile başladıklarını ifade etti. TÜYAP aracılığı ile düzenlenen fuarı bu sene Irak, İran, Mısır ve Almanya’dan ortalama 200 kişilik bir heyetinin ziyaret edeceğini, Erbil, Duhok, Süleymaniye ve Musul Ticaret Odalarına da davetiye gönderdiklerini ve her bir odanın oluşturmuş olduğu heyetlerle fuara katılacağını söyleyen Tayınlamak, “Geçen yıl fuara 72 firma katılım sağladı, 20 bin 568 ziyaretçi aldık. Bu yıl 82 firmanın katılımı kesinleşti. Hedefimiz ziyaretçi sayısında önceki yılların üzerine çıkmak” açıklamasında bulundu. Söz konusu fuarda mermer, doğaltaş, yapay taşlar, yapı kimyasalları, izolasyon malzemeleri, güneş enerji sistemleri, yapım robotları, cam işleme, kapı, pencere ve mutfak ürünleri, iş güvenliği, hırdavat, vinç sistemleri, iç dekorasyon, üst yapı firmaları, ısıtma soğutma sistemleri, depolama, trafo üreticileri, sıvı depolama sistemleri, peyzaj sistemleri, aydınlatma sistemleri, taşıyıcı iş makineleri, tavan sistemleri, yüzey kaplama firmaları ve soğuk hava deposu üreticilerinin olacağını ve çeşitli etkinliklerin de düzenleneceğini söyleyen Tayınlamak, işletmelerin ihracatlarının geliştirilmesi ve ticari işbirliklerinin yanında karşılıklı ticaret odalarının katılım gösterebileceği yatırım projeleri konusunda Erbil, Duhok ve Süleymaniye Ticaret Odaları ile işbirliği protokolleri imzaladıklarını belirtti.

Anahtar Kelimeler:
DTSOTÜYAP
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.