O Mesajları Atanlara Ceza Geliyor

Reklam Kurulu tarafından icra mesajları atan avukatlık bürolarına SMS’ler nedeniyle ceza verildiği duyuruldu.

O Mesajları Atanlara Ceza Geliyor

Reklam Kurulu tarafından icra mesajları atan avukatlık bürolarına SMS’ler nedeniyle ceza verildiği duyuruldu.

17 Eylül 2018 Pazartesi 13:05
437 Okunma
O Mesajları Atanlara Ceza Geliyor

Son dönemlerde icra tehdit mesajları, avukat büroları tarafından vatandaşlara gönderilmeye başlandı. SMS yolu ile gönderilen tehdit mesajlarına ilişkin Reklam Kurulunca ceza uygulandığı bildirildi. Reklam Kurulu sadece ceza uygulamakla kalmayarak söz konusu büroların reklamlarını da durduruyor.

Bir tüketici tarafından kendisine tehdit mesajı atan avukat bürosu şikayet edildi. Söz konusu şikayet üzerine Reklam Kurulu, büroyu 31 bin 176 liralık idari para cezasına tabii tutarken, kurul tarafından reklam durdurma cezası verildi.

Konuya ilişkin açıklamada bulunan TÜDEF Genel Başkanı Aziz Koçal, Reklam Kurulu tarafından alınan karar ile bu tarz SMS’lerin yasal olmadığı ve taciz niteliği taşıdığı ifade edildi.


Avukat büroları tarafından cezası kesinleşmiş ya da kesinleşmemek alacakların tahsili için "Son uyarı. Hakkınızda başlatılmış olan icra takip dosyanızın hane haczi işlemlerinin yapılabilmesi için adli işlemleriniz gün içinde tamamlanacaktır. Bilgi almak ve ödeme yapabilmek için acil arayınız." tarzında SMS’ler gönderiliyor.

Bu tarz SMS’lerin yasal olmadığını belirten Koçal, firmaların hem idari para hem de reklam durdurma cezasına tabii tutulacağını dile getirdi.

 

Son Güncelleme: 17.09.2018 14:38
Anahtar Kelimeler:
SmsReklam Kurulu
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.