Müteahhitler Bürokrasi İçin Hükümetten Yardım İstiyor

İnşaat işlemleri için mevcuttaki yoğun bürokratik işlemlerin azaltılması için hükümet düğmeye bastı.

Müteahhitler Bürokrasi İçin Hükümetten Yardım İstiyor

İnşaat işlemleri için mevcuttaki yoğun bürokratik işlemlerin azaltılması için hükümet düğmeye bastı.

12 Aralık 2017 Salı 01:23
194 Okunma
Müteahhitler Bürokrasi İçin Hükümetten Yardım İstiyor

Antalya’da mukim İnşaat Müteahhitleri Derneği, yaptığı açıklama ile inşaatlarda alınması gereken izin ve ruhsatlarla ilgili yaşanılan sorunların ve bürokratik engellemelerin ortadan kaldırılması için İç İşleri Bakanlığı ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı nezdinde çalışma başlatıldığını bildirdi.

Dernek Başkanı Deniz Karataş, yaptığı açıklama ile tüm kamu kurum ve kuruluşlarının müteahhitlere yapım sahası için gereken özeni ve kolaylığı göstermeleri gerektiğini, bunun için de bakanlıklar ile ortaklaşa çalışma başlattıklarını duyurdu. Başkan, ortada bulunan mevcut bürokrasiden kurtulmanın işleri hızlandıracağını ve yapılan işlerin daha kaliteli olarak meydana geleceğini ifade etti.

Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ’ın bürokraside mevcut olan tıkanıklığın giderilmesi gerektiği hakkında talimatlar verdiğini ifade eden Deniz Karataş, Akdağ’ın talimatları valilere gönderdiğini belirtti. Başkan ayrıca, inşaat sektöründe yaşanan sorunların da çözülmesi adına hükümet yetkililerin kendilerine destek olduğunu ve bu konu ile ilgili derneğin ciddi çalışmalarının bulunduğunu da sözlerine ekledi.

Dernek başkanı Recep Akdağ, inşaat izin işlemleri ile ilgili mevcutta on iki farklı işlem yapılması gerektiğini belirterek, bu bürokrasinin beşe kadar indirilmesi için çalışma yaptıklarını ifade etti. Başkan, mimari projelerin onaylanması, altyapı belgelerinin elde edilmesi, ruhsat başvuruları, hafriyat izinleri ve ödemeler gibi ayrı ayrı kalemlerin tek çatı altında birleştirilmesinin, bürokrasiyi rahatlatacağı gibi sektörün de daha hızlı hareket etmesini sağlayacağını belirtti.

Anahtar Kelimeler:
MüteahhitRecep Akdağ
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.