MSCI Turkey'de Hisse Değişiklikleri

MSCI Turkey endeksinin hisse değişikliklerine ulaşıldı.

MSCI Turkey'de Hisse Değişiklikleri

MSCI Turkey endeksinin hisse değişikliklerine ulaşıldı.

14 Kasım 2018 Çarşamba 08:44
178 Okunma
MSCI Turkey'de Hisse Değişiklikleri

Geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen MSCI Inc. ‘in basın açıklamasıyla birlikte Kasım ayına ait 2018 yarı yıllık endeks revizyonunun yayımlanmış olduğu bilgisine ulaşılırken, Endeks Revizyonu Raporu’na istinaden elde edilen bilgiler doğrultusunda Coca Cola İçecek AŞ, Emlak Konut GYO ile Tofaş Türk Otomobil Fabrikası, Ülker Bisküvi Türkiye Vakıflar Bankası ve Yapı Kredi Bankası’nın MSCI Türkiye Endeksi’nden çıkarıldığı görüldü.

Bununla birlikte ise Şok, Coca Cola, Emlak Konut GYO, Enerjisa ile Ülker Küçük Ölçekli Şirketler Endeksine eklendiği belirtildi.

Endeksler üzerinde yaşanabilecek değişikliklerin ise piyasa üzerinde sınırlı bir etkisinin kalmasını arzu eden uzmanların, uygulanabilecek bir takım ekleme ile çıkarmaların hisse oranında etkili kalabileceğinin altını çizdiği öğrenilirken, Endeks sağlayıcısı tarafından gerçekleştirilen açıklmaya MSCI’nın internet sitesinden ulaşılabilecek olan hisse senedi değişikliklerinin 30 Kasım tarihinden sonra geçerli olacağı bilgisine ulaşıldı.

Türkiye hisse senetlerindeki kurumca uygulanan son değişikliğin ise Mayıs sonunda duyurulmuş olduğu hatırlatıldı.

Anahtar Kelimeler:
MSCIHisseTurkey
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.