Mitsubishi Manisa Fabrikasını Açıyor

Ev tipi klimaların üretimi için Manisa Organize Sanayi bölgesinde fabrikasını açacak olan Mirsubishi, Türkiye'de tedarik zinciri ağı kurmak istediğini belirtti.

Mitsubishi Manisa Fabrikasını Açıyor

Ev tipi klimaların üretimi için Manisa Organize Sanayi bölgesinde fabrikasını açacak olan Mirsubishi, Türkiye'de tedarik zinciri ağı kurmak istediğini belirtti.

11 Aralık 2017 Pazartesi 18:04
500 Okunma
Mitsubishi Manisa Fabrikasını Açıyor

Yabancı sermaye Türkiye’ye fabrika kurmaya devam ederken, son olarak dünya çapında bir şirket olan Mitsubishi bunların arasına katıldı. Mitsubishi Electric Corporation, Mitsubishi Electric Turkey Klima Sistemleri Üretim AŞ tarafından ev tipi klimaların geliştirilip üretilmesi için Türkiye’de kurduğu fabrikanın 12 Aralık’ta üretime geçeceğini belirtti.

Dünya devi şirket Mitsubishi Electric yaptığı açıklamada, ev tipi klimalarda gelen yoğun talebin karşılanması için yeni bir fabrika kurulduğunu ve Türkiye ve Avrupa’da iş hacmini büyütmek istedikleri ifade edildi. Şirket yeni fabrikasını Manisa Organize Sanayi Bölgesi’ne kurdu. Tesis alanı yaklaşık 60 bin metrekare, kat alanı ise 40 bin metrekare civarında yer alacak. Yıllık üretim miktarının 2021 Mart ayında sona erecek olan mali yıl ile birlikte, 500 bin set olacağı planlanıyor.

Avrupa’da bulunan klima ve soğutma sistemlerine olan talebin sürekli bir artış halinde olduğunu belirten Mitsubishi, günden güne büyüyen şirketin Türkiye’deki talebin de ülkenin ekonomik anlamda büyümesine ve nüfus artışıyla doğru orantılı olarak artmasının beklendiği vurgulandı. Manisa’ya kurulacak yeni Mitsubishi fabrikası ile şirket, Türkiye ve Avrupa’da talep dalgalanmalarını azaltarak en iyi şekilde bunları karşılamak istediğini belirtti. Bunun dışında yerel pazarların beklentilerini ve çevresel gereklilikleri karşılayacak bir yapıya bürünmek için çalışmalar yapıldığı belirtilirken, esnek bir tedarik zinciri ağı kurma çalışmalarıyla birlikte lokalizasyon anlamında planların yapıldığına dikkat çekildi. Yapılan planların hızlı bir şekilde yeni yıl ile birlikte hayata geçirileceği belirtiliyor.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.