Migros Kayseri'yi CarrefourSA'dan Devraldı

Türkiye’nin perakende devlerinden Migros, Kayseri’deki CarrefourSA’ları kendi bünyesine dahil etti.

Migros Kayseri'yi CarrefourSA'dan Devraldı

Türkiye’nin perakende devlerinden Migros, Kayseri’deki CarrefourSA’ları kendi bünyesine dahil etti.

05 Aralık 2017 Salı 09:29
372 Okunma
Migros Kayseri'yi CarrefourSA'dan Devraldı

CarrefourSA tarafından geçtiğimiz Ağustos ayı içerisinde 12 Migros, 8 Kipa’dan oluşan toplamdaki 20 mağaza satın alınmıştı. Şimdi ise Migros, CarrefourSA’nın menşei olan Kayseri’deki 11 mağazasını devralacak.

CarrefourSA’nın Kayseri’den çekilme planlarında holdingin yöneticilerinin kararı etkili oldu. Böylece toplamda 11 mağaza Migros’a devredilmiş olacak. Kayseri Melikgazi’de 7 mağaza, Kocasinan’da 2 mağaza, Talas’ta 2 mağazadan oluşan toplamda 11 mağaza Migros bünyesine dahil edilecek. Böylece CarrefourSA’nın bölgedeki operasyonları da sona ermiş oldu. Kayseri’de toplamda Migros’un elinde bulunan mağaza sayısı ise bu anlaşma ile birlikte 22’ye çıkmış oldu.

İlgili satın alımla alakalı olarak yapılan açıklamada Migros Ticaret A.Ş. ile CarrefourSA arasında, 11 mağazanın devir işlemlerinin başlatıldığı ifade edilirken açıklamanın devamında “6.580.000 TL bedel karşılığında Migros'a devri amacıyla 04.12.2017 tarihinde Ticari İşletme Devri Sözleşmesi akdedilmiş olup; sözleşme kapsamında gerekli hukuki ve idari izinlerin alınması için Rekabet Kurulu'na izin başvurusu yapılması dahil resmi ve özel kurum ve kuruluşlar nezdinde iş ve işlemlerin başlatılmasına karar verilmiştir.” ifadeleri yer aldı. Bununla birlikte devir işlemleri için Rekabet Kurulu onayının beklendiği bilgisinin de altı çizildi.

Perakende sektörüyle ilgili  gelen son bilgilere göre Migrosun 1.648 adet mağazası bulunurken, bünyesinde bulunan Kipa’nın 168 mağazası bulunuyor. Öte yandan Sabancı şirketi olan CarrefourSA’nın Türkiye genelinde toplamda 625 mağazası olduğu bilgisi de paylaşıldı.

Anahtar Kelimeler:
CarrefoursaMigros
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.