Meteoroloji Uyardı: Karla Karışık Yağmur Geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan uyarılarda Aralık ayının ilk günlerinde karla karışık yağmur beklentisi olduğu belirtildi.

Meteoroloji Uyardı: Karla Karışık Yağmur Geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan uyarılarda Aralık ayının ilk günlerinde karla karışık yağmur beklentisi olduğu belirtildi.

01 Aralık 2017 Cuma 09:52
281 Okunma
Meteoroloji Uyardı: Karla Karışık Yağmur Geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün yapmış olduğu tahminler doğrultusunda ulaşılan bilgilere göre Marmara Bölgesi ve İstanbul’da sıcaklıkların giderek azalacağı ifade edildi.

Her hafta düzenli olarak açıklanan hava tahmin raporunda bu hafta sıcaklıkların kademeli olarak düşüş yaşayacağı belirtilirken İstanbul’da haftasonu güneşli bir havanın yaşanacağı belirtiliyor. Buna rağmen 4 Aralık gününden itibaren şehir tamamen yağışlı bir havanın etkisine girerek 2 gün sonra karla karışık yağmura maruz kalacak.

Yapılan açıklamalarda 6 Aralık Çarşamba günü, karla karışık yağmur beklentisi vatandaşın dikkatli olması gerektiğine dair bir uyarı niteliğinde oldu. Gelecek olan yağışlı havaların da etkisi ile birlikte İstanbul’da Aralık ayının ilk haftası sıcaklık ortalamalarının 7 ile 10 derece arasında değişeceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji uzmanlarınca yapılan yorum ve değerlendirmelerde vatandaşların karla karışık yağmur beklentisinin yüksek olduğu 6 Aralık Çarşamba günü dikkatli olması konusunda fayda görüldüğü belirtildi. Kış aylarının girmesi ile birlikte ülke genelinde havaların soğuk ve yağışlı olduğu ifade edilirken özellikle Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerinde Aralık ayının ilk haftasından sonra başlayacak olan süreçte, sert kışın yavaş yavaş yaşanabileceği belirtildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan tahminler neticesinde vatandaşların Aralık ayının ilk haftasında yoğun karla karışık yağmur yağışına ve de sıcaklıkların düşmesine karşı dikkatli olmaları gerektiği belirtiliyor. 6 Aralık Çarşamba günü beklenen karla karışık yağmur Marmara’da kendisini gösterirken Ege Bölgesi’nde çok bulutlu hava beklentisi hakim.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.