KOSGEB'den 9 Yeni Alan İçin Daha Destek Kararı

KOSGEB, dokuz yeni alanda daha destek sağlamaya devam edecek.

KOSGEB'den 9 Yeni Alan İçin Daha Destek Kararı

KOSGEB, dokuz yeni alanda daha destek sağlamaya devam edecek.

11 Ekim 2018 Perşembe 12:40
98 Okunma
KOSGEB'den 9 Yeni Alan İçin Daha Destek Kararı

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı’nın (KOSGEB) çok fazla talep edilmeyen alanlarla ilgili destek programlarının İşletme Geliştirme Destek Programı başlığı altında toplandığı bilgisine ulaşıldı. Proje kapsamında sanayici ile girişimci ve KOBİ’ler için ise yeni bir imkanın sağlandığı kaydedildi.

Ulaşılan bilgilere göre ise Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın belirtilen destek ve önlem paketi kapsamında KOSGEB’in de programlarına yön verdiği ifade edildi. Bakan Varank, KOSGEB’in, geri ödemeli destekleri bünyesinde KOBİ’lerden ihracat kapasitelerinin geliştirilmesi ve global piyasalara açılmaların kolaylaştırılması için işletme bazlı 300 bin liraya dek destek sağlanacağını açıkladığı hatırlatıldı.

KOSGEB’in Genel Destek Programı’nı ortadan kaldırarak, farklı kalemlerde sunduğu ve çok fazla tercih edilmediği kaydedilen destekleri İşletme Geliştirme Destek Programı ile birlikte talebin yoğunlaştığı alanlara kaydırdığı izlenimine ulaşıldı. Bununla birlikte Genel Destek Programı’nın 14 farklı alan için verilen destekler ile daha da aktif hale geleceği ve yeni kapsamda da 9 alana dahil edildiği tespit edildi.

Yani desteklerle 9 alanda 290 bin liraya kadar ödenecek sağlanacağı söz konusu olurken, program kapsamında yurt içi fuar, yurt dışı iş gezisi, nitelikli eleman istihdamı, eğitim, enerji verimliliği ile tasarım, belgelendirme, test ve analiz başlıklarının yer aldığı öğrenildi.

Anahtar Kelimeler:
KosgebKOBİMustafa Varank
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.