Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Koç Bayileriyle Bir Araya Geldi

Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Koç 27.Anadolu Buluşmalarında bayilerle bir araya geldi.

Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Koç Bayileriyle Bir Araya Geldi

Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Koç 27.Anadolu Buluşmalarında bayilerle bir araya geldi.

17 Kasım 2018 Cumartesi 12:11
263 Okunma
Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Koç Bayileriyle Bir Araya Geldi

Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Koç’un, holdingin tüm bayileri ile bir araya gelerek düzenlediği 27.Anadolu Buluşmaları organizasyonunda açıklama yaptığı kaydedildi.
Adana’daki organizasyonda konuşan Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Koç’un her koşulda yeni yatırımlar yapmaya devam ettiklerini belirttiği ifadeleri dikkat çekerken, organizasyonu özellikle Adana, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Mersin, Kilis, Niğde ve Osmaniye’deki yaklaşık 300 bayisinin katıldığı belirtildi.
Ömer Koç yatırımlara devam ettiklerini belirterek başladığı konuşmasını, Vehbi Koç’un "Ülkem varsa ben de varım, demokrasi varsa hepimiz varız" sözleriyle sürdürmesinin ardından açıklamasına "Ülkemizin kalkınmasındaki itici güç olmaya gayret gösterdik. 90 yılı aşkın süredir devam ettirdiğimiz başarılarımızı, ülkemize ve insanımıza duyduğumuz sevginin ve bağlılığın bir neticesi olarak nitelendiriyorum. Asıl başarımızın yarattığımız şirketler veya ürünler değil, güçlü itibarımız ve istikrarla temsil ettiğimiz değerler olduğuna inanıyorum. Kuruluşumuzdan bu yana üzerine titreyerek koruduğumuz değerlerimizin, laik cumhuriyetin ilke ve devrimlerine bağlılığımızın, bugün ne kadar önemli ve vazgeçilmez olduğunu görüyoruz. Türk iş dünyasının öncü kuruluşu olarak her konuda ve her alanda, dürüst ve adil iş yapış şeklimizden, ürünlerimizin kalitesine, markalarımızdan teknoloji gücümüze kadar dünya standartlarını ve en iyiyi hedef alıyor ve bu azimle çalışıyoruz." İfadeleriyle devam ettiği izlendi.

Dünya genelindeki ekonomik krize de değinen Başkan Ömer Koç, "Son 5 senede yaptığımız yaklaşık 35 milyar TL'lik yatırımın üzerine bu yılın 9 ayında yaklaşık 6,4 milyar TL yatırım gerçekleştirdik. Yatırımlarımıza devam ederken mali yapımızı sağlam tutuyor, risk yönetimi sistemlerimize özel önem vermeyi sürdürüyoruz. Bu hassasiyetimizin özellikle içinde bulunduğumuz ekonomik koşullarda daha da önem kazandığını görüyoruz. Topluluğumuzun yarattığı kombine ciro, Türkiye milli gelirinin yüzde 7'sine eşdeğerdir. Şirketlerimiz ülkemizin ihracatının yüzde 10'unu gerçekleştiriyor. Ne mutlu ki, bu sene de ciro büyüklüğü ve ihracat sıralamalarının ilk 10'unda dört şirketimiz yer aldı.
İhracat pazarlarımızı çeşitlendirme stratejimizin yine bu dönemde ne kadar doğru bir karar olduğunu görüyoruz. Elde ettiğimiz gelirler sonucu Topluluk olarak ödediğimiz vergiler, ülkemizin vergi gelirlerinin yüzde 8’ine tekabül etmektedir." Açıklamalarında bulundu. 
Borsa İstanbul’daki halka arzı gerçekleştirilmiş şirket hisseleriyle ilgili de bilgi verdiği belirlenen Ömer Koç, "Borsa İstanbul'da halka açık şirketlerimizin piyasa değeri toplam piyasa değerinin yüzde 19'udur. En büyük piyasa değerine sahip şirket Koç Holding'dir. En önemlisi de ülkemize gurur kaynağı kurumlar ve insanlar kazandırmaya devam ediyoruz. Yıllardır iftiharla taşıdığımız bu bayrak, bayilerimizle birlikte ülkemiz için yarattığımız en büyük değerdir. Sayısı sekiz bini aşan bu bayi gücü, Topluluğumuzun en önemli rekabet avantajıdır." ifadeleriyle değerlendirmelerini sonlandırdığı kaydedildi.

Son Güncelleme: 18.11.2018 16:22
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.