Kasım Ayında Fiyat Şampiyonu Domates

İstanbul Ticaret Odası tarafından yayımlanan perakende fiyatlarına ilişkin verilerde domatesin %36,63 oranında arttığı belirtildi.

Kasım Ayında Fiyat Şampiyonu Domates

İstanbul Ticaret Odası tarafından yayımlanan perakende fiyatlarına ilişkin verilerde domatesin %36,63 oranında arttığı belirtildi.

02 Aralık 2017 Cumartesi 16:34
163 Okunma
Kasım Ayında Fiyat Şampiyonu Domates

İstanbul Ticaret Odası’nın (İTO) yayımladığı veriler doğrultusunda ulaşılan bilgilere göre İstanbul’da perakende fiyatı kapsamında fiyatı en çok yükselen ürün %36,63 oran ile domates oldu.

Yayımlanan verilerde Kasım ayı içerisinde İstanbul’da perakende fiyatları olarak en çok yükselen ve en çok düşüş gösteren ürünler açıklandı. Bu kapsamda 242 ürünün 118’inin perakende fiyatının yükseldiği kaydedilirken 27 üründe fiyatların düştüğü belirtildi. Bunun yanı sıra 97 üründe de fiyatların değişmediği görüldü.

Kasım ayı içerisinde yaş kuru sebze ile meyve grupları arasında domates dikkat çekerken söz konusu ürün %36,63 ile birlikte en çok artış yaşayan ürün olarak kayıtlara geçmiş oldu.

Belirtilen dönem içerisinde fiyatları artan diğer ürünlerde ise %17,88 oran ile sivri biber, %17,25 oran ile kabak ön plana çıktı. Diğer yandan kültür, eğitim ve eğlence harcamaları kapsamında ise %16,98 oran ile tiyatro bileti ile giyim harcamaları giyim harcamaları kadın giyimi grubundan %16,68 oran ile elbise yer aldı.

Kasım ayı içerisinde ayvada %12,97 oranında bir düşüş yaşandığı belirtildi ve fiyatı en çok azalış gösteren ürün ayva olarak kaydedildi. Genel bazda fiyatlarda görülen azalmalara bakıldığında pırasada %12,74, ıspanakta ise %8,80, muzda %8,15, havuçta ise %4,20 oranında bir düşüş kaydedildiği görüldü.

Yapılan açıkalamalar doğrultusunda en çok dikkat çeken ürün domates oldu.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.