İşlerini Bırakıp Solucana Yatırım Yaptılar: Ayda 15 Bin TL Kazanıyorlar

Elazığ'da lise arkadaşı olan 3 kişi kendi işlerini bırakıp internette gördükleri solucan gübresi işine yatırım yaparak ayda 15 bin TL gelir elde ediyorlar.

İşlerini Bırakıp Solucana Yatırım Yaptılar: Ayda 15 Bin TL Kazanıyorlar

Elazığ'da lise arkadaşı olan 3 kişi kendi işlerini bırakıp internette gördükleri solucan gübresi işine yatırım yaparak ayda 15 bin TL gelir elde ediyorlar.

11 Ocak 2018 Perşembe 17:28
459 Okunma
İşlerini Bırakıp Solucana Yatırım Yaptılar: Ayda 15 Bin TL Kazanıyorlar

Lise yıllarından beri arkadaş olan üç kişi, internette gördükleri solucan gübresi işine başladılar. Elazığ’da kurdukları solucan gübresi tesisi ile aylık 15 bin lira gelir ediyorlar.

Solucan gübresi işine giren İbrahim Karaman, Nihat Bulut ve Mahir Tekin, internet ortamında gördükleri işi hayata geçirerek kazanç sağlıyorlar. İnternette gördükleri solucan gübresi işini araştıran 3 arkadaş, yaklaşık 6 ay üzerinde çalıştıkları işe sonunda başlamaya karar verdiler.

İlk olarak eski bir ahırı tesise çeviren 3 arkadaş, 100 bin solucan alımı yaparak işe başladılar. Başladıkları günden 2 yıl geçerken solucan sayısı 3 milyona ulaştı. 3 arkadaş kurdukları tesisten aylık ortalama 10 bin ile 15 bin lira arasında kar sağlıyor.

Çalıştıkları işlerden sıkılan arkadaşların bir araya gelerek, uzun süre araştırma yaptığı solucan gübresi işi ile bir anda hayatları değişti. Sosyal medya üzerinden buldukları işe girişim yapan arkadaşlar kendi işlerini sürdürüyor.

İnternette gördükleri ilandan yola çıkarak bu işe girdiklerini belirten İbrahim Karaman, işletmenin sürekli büyüdüğünü ve iyi para kazandırdığını gördüğünü belirterek, lise yıllarından beri arkadaşlık kurduğu kişilerle bu solucan işine başlamaya karar verdiklerini belirtti. Altı ay araştırma yaptıklarını belirten Karaman, “Anlatılanlara doğrudan inanmadık. Bu işi yapanlarla telefonla ve yüz yüze gidip görüştük. Hem olumlu hem de olumsuz yanlarını sorduk. Aklımıza yattı, altı ay sonra başladık. " ifadesini kullandı.

Yatırım yaparken temkinli davrandıklarını o yüzden 100 bin solucan ile işe başladıklarını belirten Karaman, “İşletme sürekli büyüyen bir işletme, şimdi 3 milyona yakın solucanımız var. Aylık ortalama üç tona yakın gübre üretiyoruz. Bunu önümüzdeki yıl dört katına çıkarmayı düşünüyoruz." Açıklamasında bulundu.

Gübre fiyatının bölgesel olarak farklılıklar sağladığını ifade eden Karaman, yaptıkları harcamaları ve giderleri çıkardıkları zaman aylık ortalama 10-15 bin lira kar kaldığını belirtti.

Son Güncelleme: 11.01.2018 21:36
Anahtar Kelimeler:
SolucanSolucan Gübresi
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.
Avatar
Onur 2018-01-11 21:08:15

Gübre'nin tonu 2000 tl ayda 3 ton gübre çıksa 6000 tl yapar, masrafları çıkar 5000 tl kalır, 3 ton gübre ile 10 , 15 bin nasıl kazanılıyor milleti kandırıyorlar