İŞKUR'un Kayıtlı İşsiz Raporunda Artış

İŞKUR'un Ağustos ayı raporuna göre kayıtlı işsiz sayısında artış kaydedildi.

İŞKUR'un Kayıtlı İşsiz Raporunda Artış

İŞKUR'un Ağustos ayı raporuna göre kayıtlı işsiz sayısında artış kaydedildi.

14 Eylül 2018 Cuma 13:59
75 Okunma
İŞKUR'un Kayıtlı İşsiz Raporunda Artış

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından hazırlanan 2018 yılı Ağustos ayı işsizlik verilerine ulaşıldı. İŞKUR tarafından paylaşılan verilere göre Ağustos ayı içinde 92 bin 284 kişinin işe yerleştirildiği öğrenilirken, kayıtlı işsiz sayısının ise geçtiğimiz yılın aynı dönemlerine kıyasla ortalama 200 bin kişi arttığı ve sayının 2 milyon 751 bine ulaştığı kaydedildi.

Kayıtlı işsiz vatandaşların yüzde kırk sekizinin erkek, yüzde elli ikisinin ise kadın olduğunun öğrenildiği raporda, yüzde otuz dördünün ise 15 ile 24 yaş aralığında yer aldığı belirlendi.

Ağustos ayı içinde işe yerleşenlerin ise 92 bin 284 kişide yüzde altmış dört oranında erkek, yüzde otuz altı oranında ise kadın olduğu öğrenilirken, bu yılın ilk sekiz ayı içinde yüzde altmış altı oranında ve yüzde otuz dört oranında kadın olmak üzere 762 bin 922 kişinin istihdamının gerçekleştiği ifade edildi.

İstihdamın sağlandığı kişi sayısının geçtiğimiz yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 6,4 oranında yükseldiği de dikkatlerden kaçmadı.

Son Güncelleme: 14.09.2018 14:01
Anahtar Kelimeler:
AğustosIşkur
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.