“İş Güvenliği İçin Yoldayız“ projesi ile 45 bin işçiye eğitim verilecek

Honeywell'in "İş Güvenliği İçin Yoldayız" projesiyle 5 yılda 45 bin işçiye eğitim verilmesi planlanıyor.

“İş Güvenliği İçin Yoldayız“ projesi ile 45 bin işçiye eğitim verilecek

Honeywell'in "İş Güvenliği İçin Yoldayız" projesiyle 5 yılda 45 bin işçiye eğitim verilmesi planlanıyor.

12 Eylül 2019 Perşembe 12:20
146 Okunma
“İş Güvenliği İçin Yoldayız“ projesi ile 45 bin işçiye eğitim verilecek

Honeywell "İş Güvenliği İçin Yoldayız" projesiyle 5 yılda 45 bin işçiye eğitim vermeyi hedefliyor. Proje; yüksek ve kapalı alanlarda çalışan işçilere öncelik vererek,  genel iş güvenliği eğitimi vermeyi ve olası iş kazalarını önlemek için ekipmanların nasıl kullanılacağını öğretmeyi amaçlıyor.

"İş Güvenliği İçin Yoldayız" lansmanı Beşiktaş'taki Esma Sultan Yalısı'nda gerçekleştirildi. Lansmanda konuşan Honeywell Türkiye ve Orta Asya Başkanı Frans van Deursen, ana hedeflerinin iş güvenliği yöneticilerinin, yaralanmaları en aza indiren, daha güvenli ve daha verimli bir iş ortamı sağlayan kalıcı bir güvenlik kültürü oluşturmalarına katkı sağlamak olduğunu söyledi.

''Çalışanların en iyi uygulamalar konusunda tutarlı bir eğitim almalarını ve güvenlik prosedürlerini ihmal etmenin getireceği sonuçları anlamalarını sağlamak istiyoruz. 'İş Güvenliği İçin Yoldayız' projesiyle olabildiğince çok iş sağlığı ve güvenliği müdürü, uzmanı ve işçiye ulaşmayı ve bu konu hakkındaki farkındalığı arttırmayı hedefliyoruz.'' diye konuşan Deursen, her hayatın çok değerli olduğunu vurguladı.

Projenin ayrıntıları

Şirket, ''İş Güvenliği İçin Yoldayız'' projesiyle özellikle yüksek ve kapalı alanlarda çalışan işçilere genel iş güvenliği eğitimi vermeyi ve olası iş kazalarını önlemek için ekipmanların nasıl kullanılacağını öğretmeyi hedefliyor. Eğitimler, yükseklik güvenliği, kapalı alanda çalışma, kişisel koruyucu donanımların denetimi, gaz algılama, genel kişisel güvenlik ve gerekli ekipmanların tanıtımı gibi konuları kapsıyor.

Projeyle 2019 sonuna kadar 2 bin işçiye ve önümüzdeki beş yılda ise 45 bin işçiye ulaşılması hedefleniyor. Projenin ilk ayağında Honeywell, Tuzla'da kurduğu eğitim merkeziyle endüstriyel imalat, saha hizmetleri, petrol ve gaz gibi farklı sektörlerden pek çok şirkete ev sahipliği yapacak. Bu merkezde sertifikalı eğitmenler tarafından iş güvenliği eğitimleri verilecek. Projenin ikinci ayağında Honeywell, Türkiye'deki demir çelik tesisleri, madenler, limanlar ve tersaneler gibi fabrikaları ve tesisleri en son güvenlik ekipmanlarıyla donatılmış mobil bir "Demo Van" eğitim aracıyla ziyaret edecek.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.