İş Adamları Büyüme Oranını Değerlendirdi

TÜİK tarafından açıklanan üçüncü çeyrek büyüme oranlarını iş dünyasının önemli isimleri yorumladı.

İş Adamları Büyüme Oranını Değerlendirdi

TÜİK tarafından açıklanan üçüncü çeyrek büyüme oranlarını iş dünyasının önemli isimleri yorumladı.

12 Aralık 2017 Salı 01:08
112 Okunma
İş Adamları Büyüme Oranını Değerlendirdi

Türkiye İstatistik Kurumu’nun yayınladığı istatistikî verilere göre Türkiye’nin büyüme hızı 2017’nin üçüncü çeyreği doğrultusunda %11,1 oldu. İş dünyasının önemli isimleri, bu oranı memnuniyetle karşılayarak Türkiye’nin yakın gelecekte daha da ön planda olan bir ülke olacağını ifade etti.

Konu ile ilgili açıklama yapan Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Nazif Zorlu, yayınlanan büyüme oranlarının iki hâneli olmasının gurur verici bulunduğunu ve bu orana göre iş dünyasının da sürekli gelişme göstereceğini ifade etti. Aynı zamanda yerli otomobili üretecek babayiğitler arasında yer alan Ahmet Nazif Zorlu, büyüme oranları için Türkiye’nin kısıtlı imkânlarla bunu başardığını belirterek, devlet tarafından yapılan teşviklerin de son derece yararlı olduğunu belirtti.

Büyüme rakamlarını değerlendiren bir diğer iş dünyasının aktif ismi de Akfen Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın oldu. Hamdi Akın, enflasyona rağmen büyüme oranlarının iş dünyasındaki isimleri memnun ve mutlu ettiğini, aynı devamlılık sürdüğü takdirde önümüzdeki sene için son derece kuvvetli bir şekilde hazırlanılacağını ifade eti.
Kibar Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kibar ise, 2017’nin üçüncü çeyreği için açıklanan istatistikî büyüme oranının önümüzdeki sene için de geçerli olmasını dilediğini ve bu nedenle daha çok çalışılması gerektiğini belirterek, vergi konusundaki adımların işe yaradığını belirtti.

Son Güncelleme: 12.12.2017 01:10
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
ersin 2018-01-01 09:45:12

sayın zorlu dünyanın 4 bir yanında yatırım yapıyorsun zoren hissesi 1.5 yazıklar olsun