İş Adamları Büyüme Oranını Değerlendirdi

TÜİK tarafından açıklanan üçüncü çeyrek büyüme oranlarını iş dünyasının önemli isimleri yorumladı.

İş Adamları Büyüme Oranını Değerlendirdi

TÜİK tarafından açıklanan üçüncü çeyrek büyüme oranlarını iş dünyasının önemli isimleri yorumladı.

12 Aralık 2017 Salı 01:08
357 Okunma
İş Adamları Büyüme Oranını Değerlendirdi

Türkiye İstatistik Kurumu’nun yayınladığı istatistikî verilere göre Türkiye’nin büyüme hızı 2017’nin üçüncü çeyreği doğrultusunda %11,1 oldu. İş dünyasının önemli isimleri, bu oranı memnuniyetle karşılayarak Türkiye’nin yakın gelecekte daha da ön planda olan bir ülke olacağını ifade etti.

Konu ile ilgili açıklama yapan Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Nazif Zorlu, yayınlanan büyüme oranlarının iki hâneli olmasının gurur verici bulunduğunu ve bu orana göre iş dünyasının da sürekli gelişme göstereceğini ifade etti. Aynı zamanda yerli otomobili üretecek babayiğitler arasında yer alan Ahmet Nazif Zorlu, büyüme oranları için Türkiye’nin kısıtlı imkânlarla bunu başardığını belirterek, devlet tarafından yapılan teşviklerin de son derece yararlı olduğunu belirtti.

Büyüme rakamlarını değerlendiren bir diğer iş dünyasının aktif ismi de Akfen Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın oldu. Hamdi Akın, enflasyona rağmen büyüme oranlarının iş dünyasındaki isimleri memnun ve mutlu ettiğini, aynı devamlılık sürdüğü takdirde önümüzdeki sene için son derece kuvvetli bir şekilde hazırlanılacağını ifade eti.
Kibar Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kibar ise, 2017’nin üçüncü çeyreği için açıklanan istatistikî büyüme oranının önümüzdeki sene için de geçerli olmasını dilediğini ve bu nedenle daha çok çalışılması gerektiğini belirterek, vergi konusundaki adımların işe yaradığını belirtti.

Son Güncelleme: 12.12.2017 01:10
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.
Avatar
ersin 2018-01-01 09:45:12

sayın zorlu dünyanın 4 bir yanında yatırım yapıyorsun zoren hissesi 1.5 yazıklar olsun