İngiltere'nin Dev Şirketi Küçülüyor

İngiltere'nin en önemli zincir mağazalarından birinin daha sektörden çekilmeye başladığı kaydedildi.

İngiltere'nin Dev Şirketi Küçülüyor

İngiltere'nin en önemli zincir mağazalarından birinin daha sektörden çekilmeye başladığı kaydedildi.

10 Ağustos 2018 Cuma 08:54
66 Okunma
İngiltere'nin Dev Şirketi Küçülüyor

İngiltere’nin önemli yatırım şirketlerinden biri olarak bilinen ve Hilco çatısı altında faaliyet gösterdiği kaydedilen dev perakende zincirinin gelecek hafta itibariyle altmış ile seksen arasındaki mağazasını kapatacağı duyuruldu. Özellikle ev ve bahçe ürünleri üzerine tasarım ve çalışmaları ile tanınan şirketin kapatacağı mağazalar nedeniyle yaklaşık bin işçisinin de işsiz kalacağı öğrenildi.

Yapı market alanı zincirinin geçen Mayıs ayı içerisinde şirket borçlarının yapılandırılabilmesi için başvuruda bulunduğu biliniyordu. Ödemelerde yaşadığı zorluklar nedeniyle mülk sahipleriyle olan anlaşmaların da gözden geçirilmesinin planlandığı ifade edilmişti, şirketin bu sebeple yeniden yapılandırma için geçtiğimiz sene batan Toys R Us’ın kurtarma planını üstlenmiş olan Alvarez ve Marsal ile çalışacağı kaydedildi.

Ulaşılan son haberlere göre ise anlaşmaya rağmen kâr edemediği görülen Homebase’in önce on yedi adet mağazasını kapattığı sonrasında ise yirmi üç mağazasını daha kapatacağı belirtildi. Buna göre toplam kapatılacak mağaza sayısının ise seksene yakın olacağı öğrenildi.

Anahtar Kelimeler:
Homebase
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.