İhracatta Artış

2018 yılının ilk dönemine ilişkin ihracat verileri kamuoyuyla paylaşıldı.

İhracatta Artış

2018 yılının ilk dönemine ilişkin ihracat verileri kamuoyuyla paylaşıldı.

01 Şubat 2018 Perşembe 12:36
142 Okunma
İhracatta Artış

2018 yılının ilk dönemine ilişkin ihracat verileri kamuoyuyla paylaşıldı. Türkiye, ihracatta bu yıl Ocak ayında 2017 yılının Ocak ayına oranla yüzde 16.3 yükselme göstererek on iki milyar iki yüz milyon dolara ulaştı.

İhracatın son bir yılına ilişkin yüzde on olan artışın 158 milyon dolar olduğu görüldü. Ocak ayına ait ihracat verilerini açıklayan Türkiye İhracatçılar Meclisi, Sakarya Toyota fabrikasında basın mensupları ile bir araya geldi. Meclis başkanı Mehmet Büyükekşi’nin açıklamalarına göre, ihracatın geçtiğimiz ay bir önceki yıla oranla kayda değer bir yükselişe geçtiğini ve ihracat tarihinin ulaştığı en yüksek ilk üç ay içerisinde olduğunu belirtti.

Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı Mehmet Büyükekşi son bir yıldır ihracatta her ay düzenli olarak artış gözlemlediklerini ve birkaç ay içerisinde de yıllık oranda yüz altmış milyar doları aşacaklarını söyledi. Yılın son ayında ise hedefledikleri yüz yetmiş milyar doların rahatlıkla üzerine çıkabileceklerine inandıklarını vurguladı. 
 

Son Güncelleme: 01.02.2018 12:58
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.