İddaa İhalesi Yeniden Açıldı

Sadece bir firmanın teklif vermesi sebebiyle iptal edilen İddaa ihalesinin yeniden düzenlenmesine karar verildi.

İddaa İhalesi Yeniden Açıldı

Sadece bir firmanın teklif vermesi sebebiyle iptal edilen İddaa ihalesinin yeniden düzenlenmesine karar verildi.

11 Ocak 2019 Cuma 22:22
86 Okunma
İddaa İhalesi Yeniden Açıldı

İddaa ihalesi rekabetin sağlanamadığı gerekçesiyle geçtiğimiz ay iptal edilmişti. Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yer alan ilana göre, ihale yeniden açılarak, katılmak isteyenler 11 Şubat tarihine kadar teklif verilebilecek. Geçici teminat bedeli ise 318.9 milyon lira olarak belirlendi.

Daha önce 27 Kasım tarihinde organize edilen ihaleye, Turkcell'in bağlı ortaklığı Inteltek teklif veren tek şirket olduğundan, Spor Toto Teşkilat Başkanlığı "rekabetin sağlanamadığı" gerekçesiyle ihaleyi 10 Aralık tarihinde iptal etmeye karar vermişti.

İhale ilanına göre, teklif vermek isteyenlerin, spor müsabakalarına dayalı sabit ihtimalli ve müşterek bahis işlerinde, bugün baz alınarak beş yıl geriye doğru asgari toplam bir sene yurt içinde veya dışında minimum 500 bayiden oluşan bayi ağını işletmiş olması ve işletilen bu bayiler aracılığıyla minimum 3 milyar liralık yıllık hasılatın risk yönetimini gerçekleştirmiş olması ve bunları belgelemesi gerekiyor.

İhaleye, iş ortaklığı şeklinde ortak girişim oluşturmak kaydı ile teklif verilebilecek. Ortak girişim olarak teklif verilmesi durumunda, iş deneyim belgesinin pilot ortağa ait olması da zorunluluk olarak taleplere eklendi.

Son Güncelleme: 12.01.2019 00:37
Anahtar Kelimeler:
İddaaTurkcell
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.