Havuç Fiyatları Cep Yaktı

Bilecik'te havuç fiyatlarını duyanlar şok oldu. Havuç son 1 ayda 2 liradan 5 liraya yükseldi.

Havuç Fiyatları Cep Yaktı

Bilecik'te havuç fiyatlarını duyanlar şok oldu. Havuç son 1 ayda 2 liradan 5 liraya yükseldi.

19 Haziran 2018 Salı 17:49
79 Okunma
Havuç Fiyatları Cep Yaktı

Sezona 2 liradan başlayan havuç fiyatları son 1 ay içerisinde 3 lira zamlandı. Havuç fiyatlarını duyanların ağzı açık kaldı. 

Göz sağlığına iyi geldiği ve birçok faydası olduğu bilinen havuç, sebze yemekleri ve salataların vazgeçilmezleri arasında. Bilecik Merkez Hürriyet Mahallesi’nde yer alan Kapalı Pazar’da son bir ay içerisinde havucun kilogram fiyatı2 liradan 5 liraya çıktı. 3 lira zamlanan havucu almak isteyenler, fiyatları duyunca vazgeçiyor.

Bilecik Merkez Hürriyet Mahallesi’nde yer alan Kapalı Pazar’da satıcılık yapan İsmail Yeşil, havuçların kışın daha çok rağbet gördüğünü ifade etti. 

Havuçların, pazara Konya'dan geldiğini belirten satıcı Yeşil, şimdilik havuç fiyatlarının 5 lira seviyesinde olduğunu bildirdi. Kışın daha çok tercih edildiği için yazın pek talep olmadığının altını çizen Yeşil, havuçların buzhaneden geldiğini, fiyatların düşme sürecinin ise Ağustos ayı sonrasında olacağını belirtti. 

Havuç satıcısı İsmail Yeşil, fiyatların yeni ürünler çıktığı zaman düşeceğini açıkladı. 

Anahtar Kelimeler:
HavuçBilecik
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.