Evlilik Hazırlıkları Tek Çatı Altında

İstanbul'da evlilik hazırlığı yapan çiftlere müjde geldi. Hazırlıklar için birçok yere gitmesi gereken çiftler fuar çatısı altında buluşuyor.

Evlilik Hazırlıkları Tek Çatı Altında

İstanbul'da evlilik hazırlığı yapan çiftlere müjde geldi. Hazırlıklar için birçok yere gitmesi gereken çiftler fuar çatısı altında buluşuyor.

02 Şubat 2018 Cuma 17:01
158 Okunma
Evlilik Hazırlıkları Tek Çatı Altında

 Evlenmeye hazırlanan çiftlerin dikkatine 16. Evlilik fuarı açıldı. Gelinlikten tut, nikah şekerine kadar bir çok ayrıntının yer aldığı fuar açıldı.

3gün boyunca hizmet vericek fuar Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda, Patika Fuarcılık tarafından düzenlenecek. Evliliği hazırlığı yapan çiftlerin her ihtiyacını buradan karşılaması planlanıyor.

Patika Fuarcılık Genel Müdürü Didem Cılga,her yıl ortalama 50 bin civarında ziyaretçi geldiğini söyleyerek bu yıl bu sayısının minimun olmasını beklediğini açıklayarak fuarda davetiyeye kadar birçok ürünün olduğunu kaydetti. Cılga, "Geçtiğimiz yıllarda 50-60 bin liraya düğün yapılıyordu. Bu sene fiyatlar 70 bin liraya dayandı. Düğün pastası, gelin arabası, nikah şekeri gibi 20 kalemden oluşuyor. Hepsini tek tek almak çok fazla vaktinizi alıyor birçok yer gezmek zorunda kalıyorsunuz. Fuarda hepsi bir arada. Ayrıca 150'ye yakın firma var. Tüm firmaların fuara özel kampanyaları var. Fiyat karşılaştırması yapılabilir." ifadesine yer verdi. 

2018 yılında çok sade ya da çok abartılı gelinlik modellerin olduğunu açıklayan Gelin danışmanı Müge Satıel ise  transparan detaylar ve düğün sonrası elbiselerinin çok ilgi gördüğünü ifaderek "2018 ya uçuş uçuş ya kabarık modelleri kapsıyor. Fiyatlar 4 bin 500 liradan başlayıp 23 bin liraya kadar çıkabiliyor."açıklamasını yaptı.

Damatlık firması temsilcisi Vildan Yıldırım "Bu sene damatlıklar koyulaştı, lacivert ve siyah tonlara döndü. Kravat bu sene hiç yok. Geniş papyonlar var. Modeller düz, daha rahat takım elbise olarak kullanacakları tarzlara döndü. Fiyatlarımız bin liradan başlayıp 20 bin liraya kadar çıkıyor." damatlara fikir sundu.

3 yıldır fuara katılan düğün fotoğrafçısı Suat Kara her yıl geliştirilen konseptler için;

"Çiftlere uygun çekimler gerçekleştiriyoruz. Mesela tenisçi bir çiftimiz vardı, onların çekimlerini tenis kortunda yaptık. Dış çekimlerde en çok yeşil alan ve sonbahar konsepti tercih ediliyor. Bu yılın modası eskitme, daha krem ağırlıklı tonlar. Minimum paket fiyatımız bin 350 lira, maksimum paket 5 bin lira. Bu pakette gelinin kuafördeki hazırlığından evden çıkışına kadar ilk dansları bütün anlarını ölümsüzleştiriyoruz." ifadesini kullandı.

Evlilik Dünyası Evlilik Hazırlıkları Fuarı, ücretsiz olarak "www.evlilikfuari.com" internet adresinden online davetiye alınarak gezilebileceği bildirildi.

Son Güncelleme: 02.02.2018 18:04
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.