Emeklilere Üçlü Fırsat Kapıda

Emekliler güne yeni bir müjde ile uyandı. 3 yeni fırsat ile maaşlarında artış olacak.

Emeklilere Üçlü Fırsat Kapıda

Emekliler güne yeni bir müjde ile uyandı. 3 yeni fırsat ile maaşlarında artış olacak.

21 Nisan 2019 Pazar 12:44
1391 Okunma
Emeklilere Üçlü Fırsat Kapıda

Seyyanen zam yapılacak olan emekliler, 3 yeni fırsat ile maaşlarında artış yaşayacak. Emekliler için müjdeli haber geldi. Maaşlarındaki aylık bağlama oranlarındaki farklılık giderilecek olan emeklilerin yüzde 4 seviyesinde olan ek ödemeleri de ikiye katlanacak. ;

Emekli maaşlarında son dönemlerde yapılan seyyanen artışlarla ve banka promosyonlarıyla bazı düzenlemeler sağlandı. Emekli maaşlarındaki düzensizliğin ise 3 ayrı nokta ile giderilmesi planlanıyor.

Emeklilerin son yapılan düzenleme ile en düşük maaşları bin liraya yükseltilmişti. Söz konusu maaşın asgari ücret ile dengelenmesini isteyen emekliler, bu taleplerinin karşılanması halinde 2020 lira seviyesinde maaş alacak. Seyyanen zam ise burada ilk nokta olarak gündeme geliyor. Bin liraya yaklaşan artış ile asgari ücrette eşitlenme yapılması isteniyor.

Maaşları 1800 liranın altında olan emeklilere de verilen yüzde 5 oranındaki ek ödeme ve bu oranın üstünde olan emeklilere verilen yüzde 4 oranındaki ek ödeme içinde yüzde 8 oranında ek ödeme talep ediliyor. Söz konusu ikinci noktanın gerçekleşmesi halinde, maaşı 2 bin lira olan emekliye verilen 80 liralık ek ödeme yerine 160 lira verilecek.

Son nokta ise hesaplamada yapılan değişiklik olacak. Emeklilerin toplu sözleşmeyle belirlenen rakam üzerinden zam alması isteniyor.

Anahtar Kelimeler:
EmekliZam
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.
Avatar
Kaan oz 2019-04-23 11:36:41

Emeklilere müjde, haber başlığı ile başalayıp, maaş bağlanma oranlarında ki adaletsizliğin giderilmesi adına devam eden haberi biraz daha okuduğunda anlıyorsun ki artış falan yok, tamamen istek talep, bu yaptığınız haber değil tamamen palavra, yazıklar olsun. Ölüm var ölüm, diğer taraf da bunun hesabını nasıl vereceksiz.

Avatar
orhan01 2019-04-23 18:52:20

anca emeklilerle oyun oynarlar ne zammı emekli ocak ayında enflasyona göre %15 zam alması gerekirken enflasyonda bir takım oyunlarla hak edilen zam verilmedi ellerinden gelse maasları düsürecek ler