BİM'den Ucuz Et Açıklaması: 'Kar Elde Edilmeyecek'

Ucuz et konusunda sözleşme imzalayan BİM, et satışlarıyla ilgili olarak kar elde edilmeyeceğini duyurdu.

BİM'den Ucuz Et Açıklaması: 'Kar Elde Edilmeyecek'

Ucuz et konusunda sözleşme imzalayan BİM, et satışlarıyla ilgili olarak kar elde edilmeyeceğini duyurdu.

03 Kasım 2017 Cuma 16:39
3901 Okunma
BİM'den Ucuz Et Açıklaması: 'Kar Elde Edilmeyecek'

Şirketlerin belirlenen fiyatlardan et satışı gerçekleştireceklerine dair anlaşma imzalandığı duyurulmuştu. Yaşanan gelişmelerden sonra bugün açıklama yapan BİM, söz konusu satışlardan ekstra bir gelir elde edilmeyeceğini ifade ederek konuyla ilgili detaylı bir açıklama yayımladı.

BİM İcra Kurulu Üyesi Galip Aykaç tarafından ele alınan açıklamada, söz konusu anlaşma ile ilgili önemli nüanslar verildi. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı kapsamında yürütülen proje ile ilgili olarak, şirketin bu projeye teklif götürdüğünün altını çizen Aykaç, 2 gün önce yapılan sözleşme ile birlikte kurum tarafından gönderileceği belirtilen etlerin, anlaşma yapılan firmalara tedarik edileceğini ve bu ürünlerin hijyen koşullarına uygun bir şekilde, belirlenen fiyatlardan satışa sunulacağını belirtti.

Söz konusu etlerin bugün itibariyle satışa sunulacağını ifade eden Aykaç, anlaşma kapsamında satışı gerçekleştirilecek olan ürünlerden şirketin ekstra bir kar amacı gütmediğini ifade ederek, belirlenen fiyat üzerinden satış işlemlerinin gerçekleştirileceğine değindi. Şirket prensipleri gereğince, mevcut kitlesine ve vatandaşlara ucuz fiyat üzerinden satış yapmak hizmetini benimsediklerini aktaran Aykaç, bütün vatandaşların bu hizmetten faydalanmasına vesile olmaktan ötürü büyük mutluluk içerisinde bulunduklarını da sözlerine ekledi. Satışı yapılacak olan ürünler, bugünden itibaren raflardaki yerini alacak.

Son Güncelleme: 20.11.2017 13:27
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.