BDDK 69 Kişiye İstihdam Sağlayacak

BDDK tarafından yapılan açıklamada farklı görevlerde istihdam edilmek üzere 69 adet personel alımı yapılacağı belirtildi.

BDDK 69 Kişiye İstihdam Sağlayacak

BDDK tarafından yapılan açıklamada farklı görevlerde istihdam edilmek üzere 69 adet personel alımı yapılacağı belirtildi.

09 Kasım 2017 Perşembe 11:39
309 Okunma
BDDK 69 Kişiye İstihdam Sağlayacak

BDDK, ihtiyaç doğrultusunda farklı alanlarda istihdam edilmek üzere 69 adet personel aradığını belirterek konu kapsamında Resmi Gazete’ye ilan verdi.

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yer alan ilanda meslek personeli giriş sınavı kapsamında, kurumun ana ve danışma hizmet biriminde görevlendirilmek üzere personel arandığı bilgisine yer verildi. Bununla birlikte bankalar yeminli murakıp yardımcısı arandığı belirtilirken bankacılık, hukuk ve bilişim sektörleri kapsamında uzman yardımcısı personeli görevleri için başvuruların başlayacağı bilgisi paylaşıldı.

Bununla birlikte kuruma bağlı Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı altında görevlendirilmek üzere idari, mali işler, insan kaynakları ve eğitim gibi müdürlükler için uzman yardımcısı arandığı da belirtildi.

Açıklamanın devamında BDDK’nın yapacağı alımlara ilişkin başvuru tarihleri ve detayları paylaşıldı. Buna göre söz konusu ilan için başvuruların 13 Kasım tarihinde saat 14:00’te başlayacağı ifade edilirken, başvurular için son günün 24 Kasım günü saat 16:00 olduğu da belirtildi. Sınavların iki aşamada gerçekleşeceği belirtilirken, bu aşamaların sözlü ve yazılı olmak üzere farklı aşamalarda yapılacağı bilgisi verildi.

Başvurulardan sonra sınav tarihleri için duyuruların ilerleyen günlerde kurumun kendi web sitesi üzerinden yapılacağı belirtilrken, sınavların yazılı aşamalarının İstanbul’da gerçekleşeceği kaydedildi. Yapılacak olan alımlarda  murakıp yardımcılığında 35 kişinin göreve alınacağı belirtilirken, bankacılık uzman yardımcılığında 27, BDDK uzman yardımcılığı için ise 7 kişinin alınacağı kaydedildi.

Son Güncelleme: 09.11.2017 11:56
Anahtar Kelimeler:
BDDKPersonel AlımıIlan
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.