Balıkçılar Soğuk Havadan Memnun

Son günlerde Marmara Bölgesi’nde etkili olan soğuklar hayatı olumsuz etkilese de balıkçıların kısmetinin açılmasına sebep oldu.

Balıkçılar Soğuk Havadan Memnun

Son günlerde Marmara Bölgesi’nde etkili olan soğuklar hayatı olumsuz etkilese de balıkçıların kısmetinin açılmasına sebep oldu.

03 Kasım 2017 Cuma 18:13
365 Okunma
Balıkçılar Soğuk Havadan Memnun

Mevsim geçişlerinden ötürü hava sıcaklıklarında yaşanan olumsuz koşullar günlük hayatta etkisini göstermeye başladı. Soğukların etkisinden dolayı vatandaş şikayetçi olurken, balıkçıların yüzü gülmeye başladı.

Balıkçıların verimleri soğuk havalarda artarken, konuyla ilgili olarak açıklama yapan bölge Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Pehlivanoğlu, balık çeşidinde büyük bir artış yaşandığını ifade etti.

Balık çeşidinin artmasından dolayı balıkçıların denizden aldığı  mahsüllerin de aynı oranda artış gösterdiğini ifade eden İbrahim Pehlivanoğlu, mevcut balık sezonunun geçmiş yıllara göre aşırı verimli olmadığını; ancak çeşitlilikte büyük bir artış yaşandığını kaydetti. Bununla birlikte artan çeşitliliğin balıkçıları mutlu ettiğini belirten Pehlivanoğlu, havaların daha da soğuması ile birlikte bu mutluluğun ilerleyen dönemlerde daha da artacağını ifade etti.

Uzun yıllar balıkçılık yapan Hasan Erol tarafından yapılan açıklamada da balık çeşitliliği konusunda yaşanan artış ile ilgili bilgiler verildi. Erol, çeşitlerin çoğalması ile birlikte tezgahların şenlendiğini kaydetti. Karadeniz Bölgesi’nde hamsi bolluğu yaşandığını kaydeden balıkçı, çinekopun da yavaş yavaş tezgahlarda yerini almaya başladığını ifade ederek balık fiyatları hakkında da konuştu.

Balık fiyatlarının büyüklük ve küçüklüklerine göre değiştiğini belirten Erol, son zamanlarda genellikle çinekop, istavrit ve hamsinin satışının iyi gittiğini kaydetti. Karadeniz Bölgesi’nden alınan bilgilere göre hamsinin kilogram fiyatının 3 liradan satıldığı bilgisine ulaşıldı.

Son Güncelleme: 21.11.2017 15:28
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.