Bakanlığın Personel Alımı Başvuruları Bugün Başlıyor

Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın duyurduğu 3 bin 243 işçi alımı başvuruları bugün başlıyor.

Bakanlığın Personel Alımı Başvuruları Bugün Başlıyor

Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın duyurduğu 3 bin 243 işçi alımı başvuruları bugün başlıyor.

11 Şubat 2019 Pazartesi 08:33
334 Okunma
Bakanlığın Personel Alımı Başvuruları Bugün Başlıyor

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın il ile ilçe müdürlüklerinde görevlendirmek için toplamda 3 bin 243 sürekli işçi alımı gerçekleştireceği bilgisine ulaşıldı. Alınacak personellerden 278 tanesinin engelli olacağı, 146 tanesinin ise eski hükümlü olacağı ifade edilirken, başvuruların da bugün itibariyle İŞKUR üzerinden ve internet sitesi aracılığı ile gerçekleşeceği belirtildi.

Sürekli işçi alımıyla ilgili kararın Resmî Gazete’de yayımlanmasının ardından, bakanlığa bağlı il ve ilçe müdürlüklerinin özellikle temizlik görevlisi, cankurtaran, güvenlik görevlisi, resepsiyon görevlisi, bilgisayara donanım teknikeri, çim alan tesisi ve yönetim teknikeri, garson, sıhhi tesisatçı, genlik lideri, makine teknikeri ve muhasebeci gibi meslek kollarında sürekli işçi alımının gerçekleşeceği ifade edildi.

Temizlik görevlisi olarak işe alınacakların engelliler ile eski hükümlüler arasından seçileceği kaydedilirken, bazı meslek kollarının sınavlarının sözlü bazılarının işçi alımının ise kura yolu ile yapılacağı bilgisine ulaşıldı.

Muhasebeci ile gençlik kadrolarının lisans düzeyinde uygulanan 2018 yılı KPSS’de P^puan türünden en az 60 alması gerektiği kaydedilirken, daha sonrasında ise İŞKUR’un Bakanlığın gönderdiği listeye bağlı kalarak adı yazan adayların kura çelim yeri ve tarihlerinin yayınlanacağını duyuracağı öğrenildi. Kura çekiminin noter karşısında yapılacağı vurgulanırken, süreç sonunda işe başlayacak olan adayların www.gsb.gov.tr sitesinden ilan edileceği ifade edildi.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.