Avrupa'da İşsizlik Değişim Göstermedi

Avrupa Birliği'nde işsizlik oranı Ekim ayında da değişiklik göstermedi.

Avrupa'da İşsizlik Değişim Göstermedi

Avrupa Birliği'nde işsizlik oranı Ekim ayında da değişiklik göstermedi.

30 Kasım 2018 Cuma 16:34
102 Okunma
Avrupa'da İşsizlik Değişim Göstermedi

Euro Bölgesi’ndeki işsizlik oranının Ekim ayı içerisinde yüzde 8,1 oranında gerçekleştiği, Avrupa Birliği’nde ise 6,7 seviyesinde yaşandığı ve önceki aya kıyasla değişim göstermediği ifade edildi.

Avrupa İstatistik Ofisi (Eurostat) tarafından açıklanan veriler çerçevesinde 19 üyesi bulunan Euro Bölgesi’nin mevsimsellikten arındırılmış olan işsizlik oranının Ekim ayında Eylül ayına kıyasla değişmediği ve yüzde 8,1’de kaldığı tespit ediliyor.

28 üyesi bulunan Avrupa Birliği’nde ise işsizliğin Ekim ayında Eylül ayına oranla değişiklik göstermediği ve 6,7 düzeyinde belirlendiği kaydedildi. Avrupa Birliği’nde işsiz sayısının geçtiğimiz Ekim ayında 16 milyon 626 bin olduğu, bunun ise 13 milyon 172 bininin Euro Bölgesi içinde bulunduğu öğrenildi.

AB’de Ekim ayından sonraki en düşük işsizliğin yüzde 2,2 ile Çekya’da olduğu izlenirken, Almanya’nın ikinci sırada yer aldığı, bunu ise en yüksek işsizlik ile Yunanistan ve İspanya’nın takip ettiği görüldü.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.