Antalyalı Kadın Girişimci Çiftlik Sahibi Oldu

Muratpaşa'da yaşayan Fatma Öncel, bilezikleriyle dev bir çiftliğe sahip oldu.

Antalyalı Kadın Girişimci Çiftlik Sahibi Oldu

Muratpaşa'da yaşayan Fatma Öncel, bilezikleriyle dev bir çiftliğe sahip oldu.

07 Kasım 2017 Salı 23:58
1138 Okunma
Antalyalı Kadın Girişimci Çiftlik Sahibi Oldu

Fatma Öncel isimli genç girişimci, yıllar evvel dört tane bileziğini bozdurarak hayvancılığa başladı ve bugün aylık kazancı 60 bin liraya ulaşan bir çiftliğin patronu hâline geldi. Öncel’in çiftliğinde yüz tane keçi, yüz tane inek ve iki yüz tane tavuk bulunuyor.

Antalya Muratpaşa’da yaşayan Fatma Öncel, eşinin görev yeri değişikliği sonrasında yerleştiği Antalya’da iş bulma ümidiyle Kamu Personeli Seçme Sınavı’na girdi. Sınavda başarılı olamayan Öncel, şansını hayvancılıktan yana denemeye karar verdi.

Polis olan eşi tarafından kendisine alınan dört adet bileziği satan Fatma Öncel, önce bir yavru inek almış ve ineğin sütünü satarak hayvancılığa başlamış. Bugün ise değerleri bir milyon liranın üzerinde olan bir çiftliğin patroniçesi.

Fatma Öncel açıklamalarına, ilk aldığı inekten elde edilen sütü otuz gün boyunca ücretsiz olarak dağıttıklarını, böylece kendilerinin tanınmaya başladığını ifade ederek devam etti. Daha sonra yapmış olduğu satışlardan elde ettiği gelirlerle yeni inekler alan Fatma Öncel, bugüne kadar sürekli çalıştığını söyledi.

Şimdi kiraladığı arazide üç işçisiyle beraber büyük bir çiftliğe sahip olduğunu söyleyen Fatma Öncel, eşinin emekli olmasından sonra da işini büyütmek istediğini ifade etti. Fatma Öncel, kendi deyimiyle süt gelirleri dâhil olmak üzere aylık kazançlarının şu anda 60 ilâ 65 bin lira arasında değiştiğini belirtti. Hayvancılığa ve kadın girişimciye devletin de destek verildiği biliniyor.

Anahtar Kelimeler:
Hayvancılık
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.
Avatar
halıl 2018-03-01 22:12:46

merhabalar bu antalyada cıflık sahıbı olan fatma oncel hanım efendıyle ıletısım kurmak ıstıyorum