Amazon'dan Önemli Değişiklik Kararı

Dünyanın en büyük online pazaryeri olan Amazon, geçtiğimiz dönem bünyesine kattığı Whole Foods ile ilgili radikal kararlar aldı.

Amazon'dan Önemli Değişiklik Kararı

Dünyanın en büyük online pazaryeri olan Amazon, geçtiğimiz dönem bünyesine kattığı Whole Foods ile ilgili radikal kararlar aldı.

07 Kasım 2017 Salı 15:35
287 Okunma
Amazon'dan Önemli Değişiklik Kararı

Dünyanın en büyük e-ticaret ağı olan Amazon, geçtiğimiz aylarda rekor ücretle satın aldığı Whole Foods’un 3 mağazasını kapatacak. Aynı zamanda Amerika Birleşik Devletleri’ndeki dokuz farklı bölgede Amazon Fresh faaliyetlerini durdurdu. Amazon, firmanın satın alınması için 14 milyar dolara yakın bedel ödemişti.

Amazon firmasından yapılan açıklamaya göre firma, Britanya’da bulunan East Renfrewshire, Cheltenham ve Giffnock bölge mağazalarında kepenk indirdi. Bu mağazaların toplam çalışan sayısının yüz elli olduğu biliniyor.

Konu hakkında uzmanların yaptıkları yorumlar ise, bunun bir küçülme değil, stratejik planlanan bir hamle olduğu yönünde. Çünkü ilgili mağazalar, birtakım ulaşım sorunları yaşayarak faaliyetlerinde zor durumda kalıyorlardı.

Amazon’un, online olarak gıda dağıtım ağı Amazon Fresh ise, İngiltere’de üç yüzü aşkın bölgede hâlâ teslimat yapıyor. Ancak Amazon Fresh, ABD’de bulunan California, New York ve New Jersey gibi eyaletlerde dağıtımı sonlandırmıştı.

Firma yetkilileri, bu yeni kararla birlikte farklı bir strateji planı uygulanacağını belirtti. Bununla ilgili yeni çalışmaların da olacağı duyurusu yapıldı.

Jeff Bezos tarafından doksanlı yıllarda kurulan Amazon.com, üstün ticârî stratejileri ile şu an dünyanın en büyük online mağazası konumunda. Firma, geçtiğimiz dönemde Türkçe olarak da hizmet vermeye başlayan bir bölümünü yayına sokmuştu. Jeff Bezos’un da, son yılda dünyanın en zengin insanlar arasında âni bir sıçrayışa geçtiği biliniyor.

Son Güncelleme: 07.11.2017 15:38
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.