Altay Tankı, Seri Üretime Geçiyor

Tam yerli ve milli tank Altay, çok kısa bir süre içerisinde, seri üretim ile hayata geçmiş olacak.

Altay Tankı, Seri Üretime Geçiyor

Tam yerli ve milli tank Altay, çok kısa bir süre içerisinde, seri üretim ile hayata geçmiş olacak.

08 Kasım 2018 Perşembe 19:31
319 Okunma
Altay Tankı, Seri Üretime Geçiyor

Türk savunma ve silah sanayisi sektörleri, son yıllar içerisinde, git gide büyüyen bir ivme ile göz kamaştırmakta, üretimleri vasıtası ile de dünyaya meydana okumak sureti ile ayrı bir gurur kaynağı olmayı başarmaktadır. Çok çeşitli silah teknolojisinin üretimi hususunda kendi patentini üretmeyi başaran söz konusu sektör temsilcileri, devlet ve silahlı kuvvetler ile sağlanan antlaşmalar doğrultusunda, birbirinden eşsiz projelerin yönetimi ve üretimi aşamalarını sürdürmektedir.

Son olarak, yerli ve milli tank modeli olan Altay isimli modelin üretimi için resmi olarak düğmeye basılmış oldu. Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB), söz konusu araç için BMC firması ile masa başına oturmuş ve daha önce bir ön sözleşme açısından mutabakat sağlamayı başarmıştı. Kâğıt üzerindeki taslakların fiiliyata dökülmesi maksadı ile SSB, BMC ile resmi ve yazılı antlaşmayı imzalamak üzere yarın bir araya gelecek. Tam yerli ve milli tank Altay, çok kısa bir süre içerisinde, seri üretim ile hayata geçmiş olacak.          

Anahtar Kelimeler:
AltayTankYerliMilliBmc
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.