Zeybekçi: Booking.com Geri Gelebilir

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Booking.com’un bu yıl tekrar faaliyet gösterebileceğini açıkladı.

Zeybekçi: Booking.com Geri Gelebilir

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Booking.com’un bu yıl tekrar faaliyet gösterebileceğini açıkladı.

21 Şubat 2018 Çarşamba 10:33
129 Okunma
Zeybekçi: Booking.com Geri Gelebilir

Booking.com'un, Türkiye Seyehat Acentaları Birliği'nin (TÜRSAB) haksız rekabetin önlenmesi amacıyla açtığı dava üzerine Türkiye'deki faaliyetleri durdurulmuştu.

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, yeni turizm sezonu öncesinde faaliyetlerine başlama olasılığı olduğunu belirterek, "Çözüme doğru gidiyoruz. Bu sezon herhalde öyle bir şey olacak, çalışmaya başlayacaklar" sözlerine yer verdi.

Konu hakkında açıklamada bulunan Zeybekci, şirketin görüşmelerde 1 yıl öncesine göre "daha olumlu bir noktada olduğunu" söyledi. Mahkemenin haksız rekabet kararının o zaman için doğru olduğunu ifade eden Zeybekci, "Buna çözüm getirmekle ilgili daha olumlu bir noktadalar. Türkiye'de büro açmak, sorumlu şirket haline gelmekle ilgili bir çözüme doğru gidiyoruz" sözlerini kaydetti.

Türkiye pazarlamasında Booking.com’la problemi olmadığını vurgulayan Zeybekci, "Yurtdışından yabancılara Türkiye'nin pazarlanmasıyla ilgili Booking'in bir problemi yok zaten. Türkiye'deki Türk turizm alanlarını, tesislerini Türklere pazarlayıp da buradan elde ettiği gelire karşılık kestiği ya da kesmediği faturalarla ilgili sıkıntı yaşanıyor. Burada da bir çözüme doğru yaklaşıyor, kabul ediyor gibi" ifadesine yer verdi.

Son Güncelleme: 21.02.2018 10:46
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.