Yemek Kartları İle Alışveriş Dönemi Bitiyor

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, yaptığı açıklama ile söz konusu kartlarla ilgili yapmakta oldukları çalışmaların sonuna geldiklerini ve böylece marketlerde yemek kartları ile yemek haricinde alışveriş yapılamayacağını belirtti.

Yemek Kartları İle Alışveriş Dönemi Bitiyor

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, yaptığı açıklama ile söz konusu kartlarla ilgili yapmakta oldukları çalışmaların sonuna geldiklerini ve böylece marketlerde yemek kartları ile yemek haricinde alışveriş yapılamayacağını belirtti.

04 Mart 2018 Pazar 20:07
566 Okunma
Yemek Kartları İle Alışveriş Dönemi Bitiyor

Uzun süredir tartışma konusu olan yemek kartları hususunda artık yeni bir uygulamaya başlanacak. Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, yaptığı açıklama ile söz konusu kartlarla ilgili yapmakta oldukları çalışmaların sonuna geldiklerini ve böylece marketlerde yemek kartları ile yemek haricinde alışveriş yapılamayacağını belirtti.

Bakan, yaptığı yazılı açıklama ile duyurusu yapılan yemek kartlarında, komisyon oranlarının çok yüksek olduğu ve bu nedenle piyasada birtakım sorunlarla karşılaşıldığını, mevzuatta da eksikliklerin olduğunu ifade etti. Bakan Tüfenkci, yemek kartları ile ilgili yasal bir düzenleme yapılmadan ne şekilde bu sorunun halledilebileceği konusunda çalışmalar yürüttüklerini ve bu nedenle yapılan çalışmalarda sona gelindiğini belirtti. Bakan, yeni düzenlemelerle birlikte piyasaların rahatlayacağını ve yemek kartları ile artık yemek dışında alışveriş yapılamayacağını ifade etti.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, yemek kartları ile ilgili olarak da ayrıca hizmete başlanmadan yazılı bildirim zorunluluğunun getirileceğini ve bu zorunluluğa uymayanlar hakkında idari yaptırımda bulunacağını da belirtti.

Anahtar Kelimeler:
Bülent Tüfenkci
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.
Avatar
brh 2018-03-06 01:06:47

Yazıklar olsun tek kelimeyle.İçeride dışarıda onca belalara uğraşıyor iken devletimizin başka bir işi yok muş gibi bütçesine ufak bir artı olan yemek kartlarını kaldırmak ve devamlı irdelemek çok yanlış.15 temmuz belasını bu millet önledi ne çabuk unutuldu.Neden bu milletin ufak sevinçlerini kursaklarında bırakma çabaları..Hükümetimiźden bu millet için yanlış olan kararı başlamadan sonlandırmaları nı istiyoruz..

Avatar
Garip 2018-03-05 14:25:46

Peki yemek yiyemeyene yazık degilmi adam marketini yapıyor evinin ihtiyaç ını alıyor ne olacak o zaman direk maaş yatırın aracı kazanmasın askeri üçretli yemin ederim yazık ya

Avatar
ali 2018-03-05 08:18:43

Garibanin bununada goz diktiniz insanlar burdan aldiklariyla bir ay geciniyor gucunuz yetiyorsa tamamen kapatin kartlari yemez faturayi garibana cikar

Avatar
İsmet 2018-03-05 19:52:57

Sodekxso kullanıyorum bu ay ki ev içşn market alışverişim 172 TL ve bu katkı oluyordu bize ancak bu son haber şok etti beni ancak sodekxso ya yatan yemek parası direkt olarak maaşla ödenirse bu çalışanlar için daha iyi olur bence !!!

Avatar
RESUL 2018-03-06 11:22:40

sizene kardesim yemek kartlarindan birakin milletin karni doymuyor coluk cocugunun rizkini eve goturmek icin yapiyor sizde milleti nasil soysak planlari icerisindesiniz rabbim sizi bildigi gibi yapsin otutursunuz yerinize

Avatar
Mrt 2018-03-05 20:03:01

Yazıklar olsun

Avatar
elif 2018-03-05 22:57:15

Yemek parası yatırılsın o zaman sanki bunu kötü niyetle kullanmayacaklar tekeli restoranlara devrediyorlar 10tl ye yediğimiz şey desenize iki katı olacak . Ay başı gelsede yemek kart yatsa market alışverişimizi yapsak diyen bizler ne olucaz hadi bunu bırakalım ve yine desenize obezite iki katına çıkacak her gün çorba içilmez ikinci ucuz sırada var olan burgerler devreye girecek