Vatandaşa Uyarı Yeni Saadet Zinciri 'Kyani'

Yakın zamanda Bitcoin ile saadet zinciri kurarak kısa sürede büyük kazançlar sağlanacağı vaadini veren kadın marketingci, şimdi de ABD'den getirdiği 'Kyani' sistemiyle bir zincir kuruyor.

Vatandaşa Uyarı Yeni Saadet Zinciri 'Kyani'

Yakın zamanda Bitcoin ile saadet zinciri kurarak kısa sürede büyük kazançlar sağlanacağı vaadini veren kadın marketingci, şimdi de ABD'den getirdiği 'Kyani' sistemiyle bir zincir kuruyor.

11 Ocak 2018 Perşembe 09:38
1340 Okunma
Vatandaşa Uyarı Yeni Saadet Zinciri 'Kyani'

Türkiye’de bir döneme damgasını vuran saadet zinciri sistemini 90’larda tanıdı. Yaklaşık 26 ülkede aktif şekilde çalışan Titan’ın Türkiye’deki direktörü Kenan Şeranoğlu, o dönem vatandaşlara hayali bir ürün için sisteme giriş sağlatıyordu. Sisteme kattığı her kişiye yüksek miktarların kazandırılacağının vaat edildiği sistemde, çok sayıda kişi mağdur oldu. Piramit sistemini Türkiye’ye getiren Şeranoğlu’da 10 yıl hapis yattı.

Aradan geçen sürede Titan adını değiştirerek bir diğer taraftan da senaryoda değişikliğe gitti. Son dönemde network marketing adı altında pazarlanmaya başlanırken, sistem yöneticilerinden Fatma A., Bitcoin alıp sattıklarını belirterek, 975 TL ile giriş yapılan sistemin, zincire eklenen her üyeden ek gelir elde edildiğini ve günlük kazancın 5 bin TL’yi bulduğunu belirtti.

Şimdide sistem yöneticisi Fatma A., aradan geçen 3 aydan sonra Kyani ile çıktı. ABD merkezli şirket, sağlıklı yaşam ürünlerinin 64 ülkede lisansını aldığını iddia ediyor. Kyani’de omega 3, vahşi Alaska yaban mersinli besinlerin ve cilt bakım ürünleri satılıyor.

Vatandaşlar sisteme 2 bin 500 TL ödeyerek giriş yaparken ilk ay 10 bin TL kazanç yapılacağı vaat ediliyor. Ayrıca çok sayıda üye yapılması durumunda ‘diamond’, ‘saphire’ seviyelerine çıkarak, cruise tatili yapıyorsunuz. Şirket Bağdat caddesinde bir plazada 1,5 saat süren toplantının ardından toplantıya ilke kez katılanlara dahil olup olmayacaklarını soruyor.

Kyani sistemiyle ilgili internet ortamında şikayetler yer alırken, genellikle vatandaşlar;

“Arkadaş çevrem bu işleme çekilmek istenmektedir. 1890 TL ile milyonlar kazanmayı hayal ediyordum, yokmuş böyle bir şey.” Ve “Paramı geri istedim vermediler. Parayı alana kadar eve arabalarla bırakmalar, hayaller, banka hesapları; parayı ödedikten sonra bir şey kalmıyor. Dava açacağım.” gibi şikayetler yer alıyor.

Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun’un 80. Maddesi, piramit satış ve network marketing sistemini yasaklıyor. Bu faaliyet alanı içerisinde bir şirket kurmak mümkün olmuyor.

Son Güncelleme: 11.01.2018 15:04
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.
Avatar
Nilgün Özgün 2018-01-21 21:08:04

Siz kendinize haber portalı mı diyorsunuz ? Haber araştırılıp yapılan birşeydir. A haberin çöpte matematik sorularını fetönün şifreleridye sunması nasıl kepazelikse bu olayda aynıdır. Komiksiniz

Avatar
Kaan 2018-10-01 16:29:33

Merhaba, ben bu şirketi araştırmış ancak iş olarak yapmayan biriyim. Haberiniz asılsızdır kaldı ki, bir sonraki sayınızda sizde bunu yayınladınız. Ancak yanlış ya da yalan haber yapmak çok tehlikelidir. Burada belkide burdan yarar sağlayacak insanları, günlük haber kontejanınızı doldurmak için etkileyemezsiniz. Kim bilir kaç kişi sağlık yada kazanclardan sizin yüzünüzden yararlanamadı. Vebali sana haber yapmadan önce araştırmayan tüm arkadaşlar. Umarım bir gün düzeltirsiniz.

Avatar
Sevgi 2018-09-29 16:15:45

Şirketin ne kadar zengin olduğundan bahsetmiyorlar mı bir de! Her an birileri kandırılıp eş dost hatrına 2500₺ yatırıyor zaten