Ünlü Yapım Şirketine Dev Teklif

Amerikan en büyük kablo TV şirketi Comcast’ın ünlü medya ve yapım şirketi 21st Century Fox’a talip olduğu öğrenildi.

Ünlü Yapım Şirketine Dev Teklif

Amerikan en büyük kablo TV şirketi Comcast’ın ünlü medya ve yapım şirketi 21st Century Fox’a talip olduğu öğrenildi.

14 Haziran 2018 Perşembe 06:50
103 Okunma
Ünlü Yapım Şirketine Dev Teklif

Amerikan en büyük kablo TV şirketi Comcast’ın ünlü medya ve yapım şirketi 21st Century Fox’a talip olduğu öğrenildi. Comcast tarafından yapım şirketine verilen teklifin ise 65 milyar dolar büyüklüğünde olduğu bilgisine ulaşıldı. Comcast tarafından yapılan açılamaya göre ise şirketin geçtiğimiz yıl 21st Century Fox’a sunduğu teklifin 60 milyar dolar olduğu ve kabul edilmediği hatırlatıldı. Walt Disney ise geçtiğimiz Aralık ayında 21st Century Fox için 52,4 milyar dolar teklif etmiş ve yine şirket tarafından bu teklif reddedilmişti.

21st Century Fox şirketinin satış için verilen teklifler içerisinde Comcast’ın teklifinin Walt Disney’den daha iyi olduğunu belirtmesinin ardından, hisse değeri ölçütünde yeni teklifin Walt Disney’in teklifinden yüzde on dokuz oranında daha yüksek olduğu öğrenildi.

Ünlü yapım şirketinin yönetim kurulu üyelerinin Walt Disney tarafından verilen teklifi Temmuz ayının onunda oylamaya açacakları belirtilirken, Comcast’ın ifade edilen tarih öncesinde daha iyi ve yeni bir teklif sunarak anlaşmaya varmayı umut ettiği bilgisine ulaşıldı.

Dün ise Amerikalı bir yargıcın AT&T ve Time Warner’ın birleşmesiyle ilgili onay vermesinden sonra Comcast’ın, 21st Century Fox adına verdiği teklifi artırdığı dikkat çekti. Bununla birlikte medya sektöründeki lider şirketlerin rekabet gücünü korumak amacıyla aynı zamanda pazar payının artırmak güdüsüyle büyük şirketleri satın alma çabasında ve yolunda oldukları vurgulandı.

Anahtar Kelimeler:
21st Century FoxComcast
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.