UNIBIKE Bisiklet Fuarı'na Benzinli Bisiklet Damga Vurdu

Benzin motoru takılan bisiklet UNIBIKE Bisiklet ve Bisiklet Ekipmanları Fuarı'nda büyük rağbet gördü.

UNIBIKE Bisiklet Fuarı'na Benzinli Bisiklet Damga Vurdu

Benzin motoru takılan bisiklet UNIBIKE Bisiklet ve Bisiklet Ekipmanları Fuarı'nda büyük rağbet gördü.

14 Nisan 2019 Pazar 16:38
552 Okunma
UNIBIKE Bisiklet Fuarı'na Benzinli Bisiklet Damga Vurdu

UNIBIKE Bisiklet ve Bisiklet Ekipmanları Fuarı, İstanbul'da 12 Nisan tarihinde ziyaretçilere açıldı. Fuara ise benzi motorlu bisiklet damga vurdu. Benzinli bisiklet, ziyaretçiler tarafından büyük ilgi gördü. 

Çakır Aga Motorlu Taşıtlar Genel Müdürü Cem Çakıroğulları tarafından fuarda yer alan benzin motorlu bisiklet, katlanabilir özelliği de sahip. Benzin motorlu bisikletin 1 litre benzin ile 100 kilometre yol gittiği kaydedildi. 

5 bin lira satış fiyatı olan bisiklete ilişkin açıklamada bulunan Çakıroğulları, yılda bin adet satış rakamına ulaştıklarını dile getirdi.

14 Nisan tarihine kadar sürecek olan fuar, Yenikapı Avrasya Gösteri ve Fuar Merkezi'nde düzenleniyor. Fuara hem yurt içi hem de yurt dışından yaklaşık 100 bisiklet üreticisi ve ithalatçısı katıldı. 

Bisikletin kilometrede 6 kuruş yaktığını belirten Çakır Aga Motorlu Taşıtlar Genel Müdürü Cem Çakıroğulları, "Bisikletimizin en önemli özelliği 1 litre benzin ile 100 kilometre yol gidebilmesi. Kilometrede 6 kuruş yakıyor. Bunları yaparken 45 kilometre son hızı var. Yüzde 12 eğim çıkabilme kabiliyeti var. Motorumuz 4 zamanlı bir motor ve piyasada bulunanların en küçüğü. Kendi karteri (yağ tankı) de olduğu için benzine ekstradan yağ karıştırma derdiniz yok. İlk vitesimizi arabanın birinci vitesi gibi düşünebiliriz. Tork vitesi yokuşları tırmanmanızı ve hızlanmanızı sağlıyor. Son vitese doğru yani beşinci vitese geçtiğinizde hızımız artıyor ve 45 kilometre hız yapabiliyoruz" ifadesinde bulundu.

Anahtar Kelimeler:
UNIBIKEIstanbul
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.
Avatar
Dünyamin 2019-04-16 10:07:14

Sadece motor lazim nasıl temin edebilirim bir adres verebilirmisiniz.