Twitter Zenginliğini Artırıyor

Tiwtter şirket gelirlerini ve yükselen aktif kullanıcı sayısına ilişkin verileri paylaştı.

Twitter Zenginliğini Artırıyor

Tiwtter şirket gelirlerini ve yükselen aktif kullanıcı sayısına ilişkin verileri paylaştı.

07 Şubat 2019 Perşembe 20:41
94 Okunma
Twitter Zenginliğini Artırıyor

Sosyal medyanın önemli oluşumlarından olan Twitter’ın hisse başına elde ettiği kazançların geçtiğimiz yılın son çeyrek döneminde yıllık açıdan yüzde 158 artış kaydettiği belirtildi. Böylelikle 0,33 dolara tırmandığı izlenen hisselerin Aralık 2018’e kadar geçen üç aylık dönem içerisinde de şirket gelirlerine yüzde 24,23 oranında katkı sağladığı ve 908,85 milyon doları yakaladığı vurgulandı.

Yine aynı dönem içinde şirketin operasyonlarında kazandığı gelirin yüzde 88 oranında arttığı ve ortalama ikiye katlandığı belirlenirken, ulaşılan değerin ise 206,91 milyon dolar olduğu belirtildi.

Şirketin reklam gelirlerinin ise geçen yılın son üç aylık döneminde 791 milyon dolar olduğu bilgisine ulaşıldı. Aynı dönem içinde nakde geçirilebilir gelir sağlayan aktif kullanıcı sayısında yüzde 9,6 oranında yıllık artış izlendi. Böylelikle kullanıcı sayısının 115 milyondan da 126 milyona çıktığı görüldü.

Twitter ise konuyla ilgili açıklamasında; “Twitter üzerinde sağlıklı iletişimi geliştirme hedefimiz 2018’de umut vaat eden sonuçlar verdi. Twitter üzerinde, eski tacizcileri ile yeniden iletişim kuran kullanıcıların kötüye kullanım bildirimlerinde yıllık yüzde 16 düşüş gördük ve şikayet edilen içerik üzerindeki yaptırımlarımızın üç kat daha etkili olduğunu fark ettik.”ifadelerini kullandı.

Anahtar Kelimeler:
TwitterKullanıcı Sayısı
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.