Türkiye'nin Su Ürünlerinin Amerika'ya İhracat Yolculuğu Dikkat Çekiyor

Türkiye'nin su ürünlerinin Amerika'ya yolculuğu sürüyor.

Türkiye'nin Su Ürünlerinin Amerika'ya İhracat Yolculuğu Dikkat Çekiyor

Türkiye'nin su ürünlerinin Amerika'ya yolculuğu sürüyor.

20 Ekim 2018 Cumartesi 13:31
95 Okunma
Türkiye'nin Su Ürünlerinin Amerika'ya İhracat Yolculuğu Dikkat Çekiyor

Ege Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçıları Birliği tarafından yapılan açıklamada Amerika Birleşik Devletleri Türk Su Ürünleri Günleri adıyla Türkiye Tanıtım Grubu Projesi’nin 21 ve 23 Ekim tarihleri arasında New York’da 13. International StarChef Congress Etkinliği kapsamında organize edileceği bilgisine ulaşıldı.

Etkinlikte Türk şef Maksut Aşkar’ın yer alacağı ve Türk balıkları ile 45 dakika boyunca "Turkish Heritage and the Art of Taste - Türk Mirası ve Lezzet Sanatı" kapsamında gösteri yapacağı öğrenildi.

Diğer bir ünlü Türk şef Özelm Oğuzcan Cranston’un ise levrek ve çipura ile hazırlayacağı menüleri katılımcılara ikram edeceği kaydedilirken, açıklamada ürkiye Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller Sektör Kurulu Başkanı Sinan Kızıltan’ın da ifadelerine yer verildiği izlendi.

Sinan Kızıltan, yaklaşık on yıldır Boston’da düzenlenmekte olan bu etkinliğe katıldıklarını söyleyerek, pazarda daha çok yer edinebilmek adına StarChef Congress’e de katılma kararı almış olduklarını duyurdu.

Amerika’ya Türkiye’den su ürünleri ihracatı kapsamında 2008 yılında 300 bin dolar hacmine ulaşıldığını kaydeden Kızıltan, konuşmasının devamında “Turkish Cargo'nun ABD’ye sefer sayılarını artırması sonrası bu ülkeye hava kargo ile ihracatımız 9 yılda 115 kat artarak 35 milyon dolar seviyesine çıktı. Kısa vadede 100 milyon doları aşmayı hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.