Türk Hava Yolları Büyüme Arzusunda

Dünya markası hâline gelen Türk Hava Yolları, yeni havalimanı için kırk adet büyük gövdeli uçak siparişi vermeye hazırlanıyor.

Türk Hava Yolları Büyüme Arzusunda

Dünya markası hâline gelen Türk Hava Yolları, yeni havalimanı için kırk adet büyük gövdeli uçak siparişi vermeye hazırlanıyor.

09 Aralık 2017 Cumartesi 21:20
257 Okunma
Türk Hava Yolları Büyüme Arzusunda

Dünya çapında önemli sponsorluk anlaşmaları ile adını duyuran Türk Hava Yolları, kırk adet daha geniş gövdeli uçak siparişi vermeye hazırlanıyor. Türk Hava Yolları’nın Genel Müdürü Bilal Ekşi tarafından verilen bilgilere göre, yapımı devam eden üçüncü havalimanı ile farklı bir dönem içerisine girileceğini ve bu nedenle kırk adet uçak siparişi verileceği belirtildi.

Genel Müdür Bilal Ekşi tarafından, Skylife dergisine verilen bilgilerde, bu sene içerisinde Türk Hava Yolları’nın yaptığı faaliyetler listelenmiş ve Cumhuriyetin yüzüncü yılı için hedefler belirtilmiştir. Bilal Ekşi, kaleme aldığı yazıda bu sene içerisinde Türk Hava Yolları’nın birçok başarılı işe giriştiğini ve önümüzdeki dönemde de bu başarılarını sürdürme arzusunda olduğunu ifade etti.

Genel müdür, 2018 senesi için hazırlıklara da son hızla devam edildiği bilgisini aktarırken, uçak filosuna yeni uçakların dâhil edilmesi için de çalışmaların yapıldığını belirtti. Buna göre Türk Hava Yolları’nın yıl bitmeden 2 tane B777F tipi Turkish Cargo modelindeki uçakları bünyesine kattığını ve teknolojik imkânların kullanılarak uçuş eğitim merkezinin de açıldığı ifade edildi.

Türk Hava Yolları, yüzde yetmiş üç oranında yapımı tamamlanan İstanbul’un üçüncü havalimanı için de hazırlıklarına başladı. Buna göre kırk adet büyük gövdeli uçak siparişi için görüşmelere başlayan THY, yakın zaman içerisinde anlaşmayı tamamlamak arzusunda.

Son Güncelleme: 10.12.2017 00:00
Anahtar Kelimeler:
SkylifeTHY
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.