TSK Afrin'de 3 Köyü Terörden Arındırdı

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Suriye'nin Afrin bölgesinde yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Şeran beldesi sınırları içerisinde kalan Çemenli, Alibezanlı ve Karkin köylerini terörden arındırdı.

TSK Afrin'de 3 Köyü Terörden Arındırdı

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Suriye'nin Afrin bölgesinde yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Şeran beldesi sınırları içerisinde kalan Çemenli, Alibezanlı ve Karkin köylerini terörden arındırdı.

03 Mart 2018 Cumartesi 16:17
87 Okunma
TSK Afrin'de 3 Köyü Terörden Arındırdı

Edinilen bilgilere göre, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Özgür Suriye Ordusu (ÖSO), 20 Ocak Cumartesi gününden beri yürütülen sınır ötesi operasyon kapsamında, Afrin’in kuzeydoğusuna düşen Şeran beldesine bağlı Çemenli, Alibezanlı ve Karkin köylerini terör örgütleri YPG/PKK-DEAŞ'tan temizledi. Söz konusu köylerin terörden geri alınmasıyla ele güvenlik güçleri Şeran belde merkezine kuzeyden uzanan yolun kontrolünü de ele geçirmiş oldu.

Türk Ordusu ve ÖSO güçleri, 42. gününe girilen harekat kapsamında YPG/PKK-DEAŞ'ın işgalindeki Afrin'de 2'si belde merkezi, 96'sı köy, 6'sı köy altı yerleşim ve 21'i stratejik dağ veya tepe, biri YPG/PKK'ya ait üs olmak üzere 126 nokta da kontrolü sağladı.

Şu ana kadar bölgede terörden arındırılan yerleşim birimleri ve stratejik noktalar şu şekilde:

"Bülbül beldesi merkezi, beldeye bağlı Meydan Ekbez, Bendirek, Şengal, Zehran, Bali Köy, Kurni, Hay Oğlu, Heftar, Ursa, Bak Ubasi, Ali Kar, Şeyh Huruz, Ömer Simo, Duraklı, Hayyam, Surain, Çarkanlı, Akanlı, Mikdad ve Ali Racu köyleri, Huruz Dağı, Darmık Dağı, Kurni Dağı, Havuz Tepesi ile Kürdo, Şeyh Huruz köyüne bağlı iki köy altı yerleşim; Racu belde merkezi, beldeye bağlı Mesekanlı, Mamalı, Atamanlı köyleri, Şeyh Mehmetli köyü, Ayn Batman Dağı, Yukarı Hacıkanlı, Aşağı Hacıkanlı, Derviş Obası, Hasan Kelkavi, Celeme, Edamanli, Kude, Ali Bekki, Bilal Köy ve 1083 rakımlı tepe, Ömer Uşağı, Mamel Uşağı, Süleyman Halil, Sati Şaği, Alkana, Kırmızı, Karri, Şerbanlı, Şedya, Harab Summak, Hantalli, Karababa, Sarı Uşağı, Rahmanlı, Maskah, Şeyh Muhammedli, Dudu, Semalık, Velikli, Kavanda köyleri, 687 .Tepe, 915. Tepe, 740. Tepe ile 1027. Tepe; Şeyh Hadid beldesinde Aşağı Sinara ve Yukarı Sinara, Karmanluk, Cukali Favkani ve Orta Çakallı köyleri ile Şeyh Hadid Tepesi, Kara Mitlak köyü ve Hac Bilal köyü; Cinderes beldesinde Hamilek, Ramadiye, Hacı İskender, Deyr Ballut, Hammam, Nisriyye, Dükkan, Eşkan, Arşali, Muhammediye, Divan Fevkani, Divan Tahtani, onlara hakim 3 tepe, Mervane, Heygece, Tell Dilur, Bafler, Zehra, Aşağı Korgan ve Yukarı Korgan, Ebu Kabe ile Hacılar köyleri ile Mersides, Nisriyye, Amara ve Kila Tepeleri, Sattuf evleri ve Kalki köy altı yerleşimi, üs olarak kullanılan Beyyada noktası; Şeran beldesinde Burseya Dağı, Çemenli, Alibezanlı, Karkin, Umranlı, Uverkan, İkidam, Şeltah, Merseva, Serincek, Kastel Cündo, Dikmetaş, Zeytinak, Arpaviran ve Dayr Savvan köyleri ile Sirgaya ve Nebi Huri Tepeleri ile Cemiliyye köy altı yerleşimi.

Anahtar Kelimeler:
ösoTskYPG/PKK-DEAŞ
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.