THY’den Part Time İş İmkanı

Türk Hava Yolları, üniversite öğrencilerine 18 ilde part time iş imkanı sağlayacağını bildirdi.

THY’den Part Time İş İmkanı

Türk Hava Yolları, üniversite öğrencilerine 18 ilde part time iş imkanı sağlayacağını bildirdi.

16 Nisan 2018 Pazartesi 16:26
117 Okunma
THY’den Part Time İş İmkanı

Türk Hava Yolları tarafından yapılan açıklamada 18 ilde, 26 bölümün birinde eğitim gören ve iyi derece İngilizce bile üniversite öğrencilerine part time istihdam sağlayacağını bildirdi.

THY, çalışılan saate göre ücret hesaplaması yapılacağını, işe alımı yapılacak olan öğrencinin, T.C. vatandaşı olmak doğum tarihinin 1.1.1994 ile 31.12.1999 tarihleri arasında olması şartlarını taşıması gerektiğini, ilana kurumsal web sitesi üzerinden başvurmaların yapıldığını ve ilan kriterlerini taşıyan adayların Türkçe ve İngilizce mülakattan geçirileceği bildirildi.

İşe alım yapılacak olan iller Ağrı, Ankara, Antalya, Artvin, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay,İzmir Kahramanmaraş, Kayseri, Ordu-Giresun, Samsun, Şanlıurfa, Trabzon olarak açıklandı.

Mezun olunması gereken okullar, “Hava Lojistiği,Hava Trafik Kontrol Bölümü,Havacılık Elektirik Elektroniği, Havacılık İşletmeciliği,Havacılık Yönetimi, Havacılıkta Yer Hizmetleri Yönetimi, Lojistik Lojistik Ve Taşımacılık, Lojistik Yönetimi, Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği,Sivil Havacılık ve Kabin Hizmetleri, Uçak Elektriği, Uçak Elektrik Ve Elektroniği, Uçak Elektroniği, Uçak Gövde Bakım, Uçak Gövdesi, Uçak Motoru, Uçak Teknolojisi, Uçak Yer Destek Sistemleri, Uçuş Harekat Yöneticiliği, Ulaştırma Ve Lojistik Bölümü, Uluslararası Lojistik, Uluslararası Taşımacılık Ve Lojistik, Uluslararası Taşımacılık Yönetimi, Uluslararası Ticaret Ve Lojistik Yer Hizmetleri” olarak açıklandı.

THY’ye alınacak olan part time çalışanların yapacağı işçilerin; gelen ve giden uçak yolcularına istasyon hizmetlerini eksiksiz olarak yerine getirmeleri, bilet tanzim etmek, değiştirmek ve bu konuda THY prosedürlerine uygun şekilde tamamlayıcı belge ve formları tanzim ederek muhasebe süreçleri tamamlamaları, bilet ve bagaj kabulü sırasında ve uçağa alım esnasında uluslararası uçuşlarda müracaat eden yolcunun; bilet, pasaport, vize,oturum izni vb. seyahat belgelerini kontrol ederek, gidilecek ülkenin önceden belirlenmiş kurallarına uyumlu, eksiksiz ve geçerli olup olmadığını, iç hatlarda ise bilet ve kimlik eşleştirmesini yapmaları incelenen belgelerin herhangi birinde eksiklik veya uygunsuzluk tespit edildiğinde önceden belirlenmiş prosedürler çerçevesinde işlem yapmaları, gelen ve giden uçak operasyonlarında uçak altı işlemlerinin koordinasyonu için belirlenen prosedürler doğrultusunda hareket etmek ve yapılacak işlemleri takip etmeleri, saptadığı, tanık olduğu ya da yaşadığı kazayı, kazaya neden olabilecek potansiyel bir durumu, tehdit ve tehlikeleri, müşteri şikayetlerini THY'nin iletişim olanaklarını kullanarak ilgili dokümanlarda tanımlanmış birimlere en kısa sürede bildirmeleri, ulusal ve uluslararası sivil havacılık kuralları ile Ortaklık kurallarına uygun olarak istasyonlarda, müşteri memnuniyetinin temini için, ilgili ünitelerle ve tedarikçi firmalarla koordinasyon kurmak, periyodik analiz çalışmaları yapmak ve sonuçları raporlamaları gerekmektedir.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.