Taksi Renkleri Değişiyor

İstanbul'daki taksilerin rengine yönelik önemli bir karar alındı.

Taksi Renkleri Değişiyor

İstanbul'daki taksilerin rengine yönelik önemli bir karar alındı.

02 Haziran 2018 Cumartesi 19:54
297 Okunma
Taksi Renkleri Değişiyor

Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Yönetim Kurulu Üyesi Halit Yılmaz, yapılan düzenlemeler ile ilgili olarak açıklamalarda bulundu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin taksicilikte kaliteyi en üst seviyeye getirmek adına yeni düzenlemeler yaptığını belirten Yılmaz, yapılan bu yeni düzenlemelerle korsan taksiciliğin önüne geçileceğini belirtti.

Yılmaz, "UKOME'nin aldığı yeni karara göre, 31 Mayıs 2018 tarihinden itibaren herhangi bir sebepten dolayı araç değişikliği veya sahip değişikliği durumunda asgari D segmenti şartı getirilmiştir. Yani, yenilenecek araçların renkleri turkuaz ve siyah renkte olacak." ifadelerini kullandı.

ÖTV'siz araç yenilemelerin 30 Haziran 2019'a kadar geçerli olacağını hatırlatan Yılmaz, şunları söyledi:

"İstanbul'da ticari taksi sayısı 18 bin adettir. Bugüne kadar ticari taksilerin 9 bini ÖTV'siz yenileme uygulamasından yararlandı. UKOME'de alınan karara göre, ÖTV'den yararlanmak isteyen araçların artık D veya E segmenti araç alması gerekiyor. Yine İstanbul'da 5 yaş sınırı olduğu hesaplanırsa 2022 yılında tüm taksilerimiz yüksel model konumuna gelmiş olacaktır. Bu yeni düzenlemeler ile taksici esnafımızın, İstanbul halkına yakışır kaliteli ve güvenli hizmet vereceği bir gerçektir."

Son Güncelleme: 02.06.2018 20:06
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.