Sosyal Medya Devi Facebook’tan Türkiye İçin Dev Proje

Sosyal iletişim ağı Facebook, Türkiye için oluşturduğu proje ile dikkatleri üzerine çekti.

Sosyal Medya Devi Facebook’tan Türkiye İçin Dev Proje

Sosyal iletişim ağı Facebook, Türkiye için oluşturduğu proje ile dikkatleri üzerine çekti.

29 Kasım 2018 Perşembe 18:48
77 Okunma
Sosyal Medya Devi Facebook’tan Türkiye İçin Dev Proje

Sosyal iletişim devi Facebook’un bugün orta büyüklükteki ve küçük işletmeler ile topluluklar ve iş ortaklarının kanalıyla Türkiye ekonomisi için katkıda bulunacakları pek çok yatırım girişimini duyurduğu kaydedildi.
Bugün İstanbul’da düzenlediği toplantı ile Facebook, “Sınırları Aşan Türkiye” projesini tanıtarak, Deloitte Türkiye’nin hazırladığı ekonomik ve sosyal etki raporu sonuçlarını paylaştı.
Proje çerçevesinde ülkedeki her boyutta işletmenin yerel ve global çapta büyümeleri için yardımcı bir kanal olmayı amaçladığını ifade ederken, TOBB ve Habitat işbirliğinde 2019 yılı içerisinde hazırladıkları girişimcilik merkezini hayata geçireceklerini belirten Facebook ve kendisine ait diğer sosyal medya platformaları, ülke ekonomisi için 15,3 milyar lira hacminde katma değer oluşturacaklarını vurguladı.
Bu katma değer ile ise ülkede 209 bin istihdamın sağlanacağı kaydedildi. KOBİ’ler için hazırlanan ve düzenlenen eğitimlerle etkinliğin sürdüğü öğrenilirken, bu proje kapsamında işletmeler ve KOBİ’lerin Facebook ailesi aracılığı ile büyümeleri ve sınırları aşmalarını kolaylaştırılacak farkındalık kampanyalarının başlatılacağı bilgisine ulaşıldı.
Türkiye’de başlatıldığı öğrenilen proje kapsamında Türkiye Ülke Direktörü Derya Matraş’ın açıklamalarına yer verilirken, Matraş ise beyanında;Türkiye’deki insanların yüzde 80’i, Facebook üzerinden ülkedeki en az bir işletmeyle bağlantı kuruyor. 1.7 milyondan fazla küçük ve orta ölçekli işletmenin Facebook’ta bir işletme sayfası var, bu da Türkiye’deki KOBİ sayısının yüzde 55’ine tekabül ediyor” açıklamasında bulundu.
Projenin, Facebook’ın ülke içindeki işletmeleri dünyanın her köşesinden 2,3 milyar insanı, Türkiye’den ise 44 milyon insanı bir araya getireceği ön görülüyor.
Bunun yanı sıra, toplantıya katılan TOBB Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Ali Sabancı’nın projeye dikkat çektiği ve “TOBB, Facebook ve Habitat bir araya geldi projede ama bu bahsedilen Girişimcilik Merkezi'ni 2019'da açmak çok mühim, Nisan-Mart erken belki ama Mayıs gibi bir tarihi netleştirelim, iş soğumasın" dediği kaydedildi.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.