Sıfır Gümrük Uygulamasında Düzenleme

Sıfır gümrük vergisi kontenjanı yürürlükten kaldırıldı.

Sıfır Gümrük Uygulamasında Düzenleme

Sıfır gümrük vergisi kontenjanı yürürlükten kaldırıldı.

07 Aralık 2018 Cuma 14:29
50 Okunma
Sıfır Gümrük Uygulamasında Düzenleme

Tereyağı, süt, soya ya da palm türünde bazı ürünlerin belli miktarlardaki gümrük geçişlerinde uygulanan sıfır gümrük vergisiyle ithal edilmesine imkan sağlayan düzenlemenin iptal edildiği bilgisine ulaşılıyor.

Sıfır gümrük vergisi ile ithalata imkan saplanan tarife hakkının yürürlükten kaldırıldığı öğrenilirken, kararın süt ve krema ile tereyağı, mısır nişastası, soya, palm, kolza, hardal yapı ile bitkisel katı, sıvı yağların, bir takım tohumlarla birlikte sıfır gümrük vergisi uygulamasının, 2 bin 500 ton ya da 9 bin ton aralığında değişen miktarlarda tanımlandığı biliniyordu.

Resmî Gazete’de bugün yer alan haber ile Cumhurbaşkanı kararıyla birlikte bu uygulamanın yürürlükten kaldırıldığı ve belirtilen uygulamanın kapsamında 2018 yılında düzenlenen ithal lisanslarının da 31 Aralık 2018 tarihine kadar geçerli olacağı kaydedildi.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.