Şeker Fabrikaları Satış İhaleleri Nisan Ayında

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’nın şeker fabrikaları ile ilgili ihaleleri Resmî Gazete'de yayınlandı.

Şeker Fabrikaları Satış İhaleleri Nisan Ayında

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’nın şeker fabrikaları ile ilgili ihaleleri Resmî Gazete'de yayınlandı.

21 Şubat 2018 Çarşamba 10:07
267 Okunma
Şeker Fabrikaları Satış İhaleleri Nisan Ayında

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’nın şeker fabrikaları ile ilgili ihaleleri Resmî Gazete'de yayınlandı. Buna göre 14 şeker fabrikası satışı yolu ile özelleştirilecek. İhalelerin Nisan ayı içerisinde gerçekleştireceğini duyuran Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, tarihleri de Resmî Gazete kanalı ile paylaştı. Türkiye Şeker Fabrikası AŞ’nin 14 şeker fabrikasından Bor, Çorum, Yozgat ve Kırşehir fabrika ihaleleri Nisan ayının 3’ünde, Erzincan, Ilgın, Erzurum, Kastamonu, Turhal fabrika ihalelerine 11 Nisan, Afyon, Alpullu, Burdur, Elbistan, Muş’daki şeker fabrikaları için ise son teklif tarihi Nisan ayının 18’i olarak yayınlandı.

Şartname bedelinin 10 bin lira olduğu öğrenilirken, geçici teminat tutarlarında ayrı ayrı 3 milyon, 4 ve 5 milyon olduğu netleşti. İhalelere ortak girişim grupları ve yatırım fonlarının da katılabileceği öğrenildi. İhaleler pazarlık usulü gerçekleştirilebilecek ve açık artırma yolu ile sonuçlandırılacak.

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’nın ayrıca mevcut personel ile ilgili de detaylı bir açıklama ve bilgilendirme yaptığı da görüldü. Açıklamalar ışığında mevcut çalışan haklarının korunduğu kaydedildi. Personele ilişkin maddelerin en dikkat çekeni ise mevcut çalışanların arzu ettikleri taktirde özlük hakları korunarak bir başka kamu kurum ve kuruluşlarına nakil olabilme imkanının tanınması maddesi oldu.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.