Seçim Öncesi Takım Elbise Satışları Tavan Yaptı

Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri’nin erkene alınması takım elbise sektörünü hareketlendirdi. Satışlar büyük oranda arttı.

Seçim Öncesi Takım Elbise Satışları Tavan Yaptı

Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri’nin erkene alınması takım elbise sektörünü hareketlendirdi. Satışlar büyük oranda arttı.

13 Haziran 2018 Çarşamba 13:42
85 Okunma
Seçim Öncesi Takım Elbise Satışları Tavan Yaptı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri'nin 24 Haziran’a alınacağını duyurmuştu. Erdoğan’ın bu kararından sonra takım elbise sektöründe hareketlenmeler başladı. 18 Nisan tarihinden sonra özellikle mayıs ayının ilk günlerinden itibaren erkek takım elbise satışları tavan yaptı.

Konuya ilişkin açıklamada bulunan Birleşmiş Markalar Derneği (BMD) Başkanı Sinan Öncel, sektörde faaliyet gösteren erkek giyim markalarının hepsinin satışlarında ciddi artışlar olduğunu müşahade ettiklerini, takım elbise satışlarında artış yaşandığının sosyal medyada ve açık havada yer alan aday reklamlarından da görülebileceğini, seçimlere girecek partilere sadece milletvekili aday adayı olarak binlerce kişinin başvurduğunu, kesin aday listeleri açıklanmadan aday adaylarının çalışmaya başladığını anımsattı.

Öncel, burada sadece aday adayları veya kesinleşmiş adaylar da söz konusu olmadığını, onların ekipleri, kadrosu olduğunu, seçim döneminde partilerin il ve ilçe teşkilatları da partilerin genel başkanlarının mitinglerine, parti yetkililerinin veya adaylarının etkinliklerine katıldığını, bu kimselerin de hep takım elbise giydiğini, bu anlamda takım elbiseye ciddi ihtiyaç doğduğunu, takım elbise ciddiyeti ifade ettiği için söz konusu kimseler tarafından tercih edildiğini, bu yüzden satışların ciddi anlamda arttığını, seçim dönemlerinin hazır giyim sektörüne önemli bir fayda sağladığını dile getirdi.

Takım elbise satışlarında zaten sezon olarak yoğunluk yaşandığını belirten, Damat, Tween ve D'S Damat markalarının sahibi Orka Holding'in Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Orakçıoğlu, özellikle erken seçim kararının açıklanmasından sonra takım elbise satışlarında yüzde 40'lık artış yaşandığını ifade etti.

 

Anahtar Kelimeler:
Takım ElbiseSeçim
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.