Sağlık Reformu, Kabul Edildi

TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu, teklifi onayladı.

Sağlık Reformu, Kabul Edildi

TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu, teklifi onayladı.

08 Kasım 2018 Perşembe 18:03
123 Okunma
Sağlık Reformu, Kabul Edildi

Son yıllar zarfında oldukça önemli reform hamleleri ile gündeme gelen ve halkın memnuniyet düzeyi ile bunu perçinlemeyi hedefleyen, sağlık sektöründeki atılım politikaları, yeni kanunlar çerçevesinde kendisini göstermeye devam ediyor. Özellikle hastalara daha hızlı müdahale edilebilmesi ve tedavi süreçlerinin ıslah edilmesi gibi çok çeşitli başlıklar altında sıralanan sayısız yeni hüküm, meclis gündemine de sunulmuş oldu.

Söz konusu sağlık sektörü ile ilgili birçok alanda yenilik ve değişiklik yapılması ile bir takım Kanun Hükmünde Kararnamelerin (KHK) içeriğinin reforme edilebilmesi için ön plana çıkan değişiklik teklifi; TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu tarafından oy birliği ile kabul edilmiş oldu. İlgili düzenlemeler, resmi gazete sathında yayınlandıktan hemen sonra yürürlüğe girmiş olacak.

Son Güncelleme: 08.11.2018 18:12
Anahtar Kelimeler:
DüzenlemeKanunSağlık
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.