Recep Tayyip Erdoğan'ın İş Bankası Israrı Sürüyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İş Bankası'nın Hazine'ye devrini yeniden gündeme getirdi.

Recep Tayyip Erdoğan'ın İş Bankası Israrı Sürüyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İş Bankası'nın Hazine'ye devrini yeniden gündeme getirdi.

11 Ekim 2018 Perşembe 08:50
671 Okunma
Recep Tayyip Erdoğan'ın İş Bankası Israrı Sürüyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Atatürk’ün vasiyeti olarak adlandırdığı İş Bankası’nın Hazine’ye devrini yeniden gündeme taşıdı. Macaristan dönüşünde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, meselenin İş Bankası meselesi olmadığını, Gazi Mustafa Kemal ‘in vasiyeti olduğunu ifade ederek, Kemal Kılıçdaroğlu’nun İş Bankası kanalıyla hiçbir şekilde CHP’sinin kasasına para girmediği sözlerini hatırlattı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “senin kasana para giriyor” demediğini, mahkemenin aldığı kararla Türk Dil Kurumu ile Türk Tarih Kurumu’na belirli bir temettü gelirinin aktarıldığını belirtti. Bununla birlikte İş Bankası’nın yönetim kurulunda CHP tarafından yerleştirilmiş dört adam olduğunu ifade eden Erdoğan, durumla ilgili olarak ise “Ama orada yönetim kuruluna CHP niye dört adam koyuyor? Efendim, yönetim kurulundaymışlar ama hiçbir inisiyatifleri yokmuş. Yönetim kuruluna gireceksin, ama hiçbir inisiyatifin olmayacak. Böyle bir saçmalık olur mu? Şayet inisiyatifleri yoksa o dört kişiyi çeksinler o zaman. Biz diyoruz ki: Buradaki Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vasiyeti neyse bu vasiyetin Hazine’ye devrini gerçekleştirelim. Çünkü bu şahıslara ait bir hak değildir. CHP’nin hakkı hiç değildir. MHP’li arkadaşlarla birlikte yapılacak bir yasal düzenlemeyle bu işin yoluna koyulabileceği kanaatindeyim." İfadelerini kullandı.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.