Recep Akdağ: BBP ve Saadet Partisinden Ortak Tavır Bekliyoruz

Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, bir dizi temas ve görüşme gerçekleştirmek için Erzurum'a geldi.

Recep Akdağ: BBP ve Saadet Partisinden Ortak Tavır Bekliyoruz

Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, bir dizi temas ve görüşme gerçekleştirmek için Erzurum'a geldi.

24 Şubat 2018 Cumartesi 14:20
144 Okunma
Recep Akdağ: BBP ve Saadet Partisinden Ortak Tavır Bekliyoruz

Erzurum Valilğinde gazetecilere açıklama yapan Akdağ, madde bağımlılığı konusunun Başbakan Yıldırım tarafından onaylanan genelge ile bütüncül mücadele alanı olarak sayılacağını belirtti.

Başbakan Yıldırım'ın işin koordinasyonu ve başkanlığını kendisine verdiğini belirten Akdağ, şu şekilde konuştu:

"İlk iş olarak uyuşturucu ile mücadele için 2018-23 Stratejik Belgesi'ni hazırladık. Bu, çok yoğun bir çalışma oldu, yüzlerce saat çalışıldı, aşağı yukarı sona geldik. Onda da sanıyorum bir 10 günlük zamana ihtiyacımız var, bunları da ortaya koyacağız. Umut ediyorum ki Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, kamuoyuna bunun tanıtımını yapacak. Bunu önemsiyoruz çünkü Cumhurbaşkanımızın meseleye nasıl sahip çıktığını biliyoruz. Zamanında sigarayla mücadeleye sahip çıktığı için başarılı olmuştuk. Bu meseleye de inşallah çok ciddi biçimde sahip çıktığı için başarılı olacağız."

Akdağ, kapalı alanlarda tütün kullananlara asla hoşgörü göstermeyeceklerini belirterek, "Gerek ikinci el dediğimiz içmeyenlerin etkilenmesi, gerekse kapalı mekanlara içilirse gençlerin sigaraya başlaması gibi sebepler yüzünden bu mücadeleyi kuvvetlendirerek devam ettireceğiz. Önümüzdeki aylarda kapalı mekanlarda neresi olursa olsun sigara içtirmemeye kararlıyız. Uyuşturucuyla ilgili de stratejik belgeyi yayınladıktan sonra aşağı yukarı birer ay aralarla sigara, alkol, kumar ve teknoloji için yeni mücadele planımızı yaz mevsimine kadar tamamlayacağız." değerlendirmesinde bulundu.

Geçtiğimiz günlerde açıklanan AK Parti-MHP ittifakına da değinen Akdağ, bu ittifakı "mükemmel" olarak tanımladı. Toplumun belirli kesimlerinin bir araya gelmesinin çok güzel olduğunu söyleyen Akdağ, şözlerini şu şekilde sürdürdü:

"15 Temmuz, bunun önemini bize gösterdi. Afrin meselesine bakıyoruz, Zeytin Dalı Harekatı'nda bütün toplum bir araya gelebiliyor. Dolayısıyla evet, partiler farklı farklı olabilir ama birbirine yakın düşünceleri olan, özellikle belli konularda mutabık kalmış partilerin ittifak yapması, milli iradenin Meclis'e yansımasını daha da güçlendirecektir. Bugün AK Parti ile MHP arasında gerçekleşen ittifaka diğer partilerin de bir şekilde katılması mümkün olabilir, Sayın Cumhurbaşkanımız da bunu ifade ettiler.

Aslında doğrusu biz hem BBP'den hem de Saadet Partisinden bu hususta ortak tavır bekliyoruz. Bunun şekli nasıl olur, bu, teknik bir meseledir, bunu zaten hukukçular çalışıyor, tartışıyor." 

Anahtar Kelimeler:
ErzurumRecep AkdağValilik
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.