Ravza Kavakcı: Terör Bizi Yıkamıyor

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Kavakcı, Başkent Ankara'da yaptığı açıklamada Afrin'de yürütülen Zeytin Dalı Harekatı'nın önemine vurgu yaparak, terörün Türkiye'yi yıkamadığını belirterek, teröre karşı, dimdik ayakta durmaya devam edeceklerini söyledi.

Ravza Kavakcı: Terör Bizi Yıkamıyor

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Kavakcı, Başkent Ankara'da yaptığı açıklamada Afrin'de yürütülen Zeytin Dalı Harekatı'nın önemine vurgu yaparak, terörün Türkiye'yi yıkamadığını belirterek, teröre karşı, dimdik ayakta durmaya devam edeceklerini söyledi.

23 Şubat 2018 Cuma 12:10
151 Okunma
Ravza Kavakcı: Terör Bizi Yıkamıyor

Ravza Kavakcı, Ankara Adliyesi önünde, 9. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen Reyhanlı davası hakkında görüşlerini belirterek, 1 Mayıs 2013'te Reyhanlı'da gerçekleşen ve 53 vatandaşın ölümüne yol açan terör saldırılarının faillerinin yargılandığı davaya katılacağını ifade etti.

Kavakcı, söz konusu duruşmayı milletvekillerinin ve şehit ailelerinin hep beraber izleyeceğini belirterek, 53 vatandaşı katledenlerin o dönemde, toplumu ayrıştırmaya çalıştığının altını çizdi.

Şehit aileleriyle beraber olduklarını ve bugünkü duruşmadan, adaletin tecelli edeceği bir karar beklediklerini kaydeden Kavakcı, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Ailelerimiz, dimdik burada bizimle beraber. Bugün kararı bekliyoruz. Adaletin tecelli etmesini bekliyoruz. Bir husus daha var ki o dönem sadece toplumu ayrıştırmaya çalışmadılar. Ama o dönem farklı makamlarda farklı vazifelerdeki FETÖ'cüler bu davayı ve dava sürecini toplumu ayrıştırmak için kullanmaya çalıştılar. Davayı inceleyenler bilecekler ki, o dönemin Cumhuriyet Başsavcısı, tutuklu olan Cumhuriyet Başsavcısı, MİT tırları hadisesini kapatmak için de bu davayı kullanmaya çalışmıştı.

Biz şehit ailelerimizle beraber buradayız. Allah'tan bütün şehitlerimize rahmet diliyoruz. Gazilerimize şifalar diliyoruz. Reyhanlı bizim için çok önemli. Birçok ilimiz gibi Hatay önemli. Çünkü orada çok büyük bir mücadele veriyorlar. Ama görüyoruz ki terör bizi yıkamıyor ve daha da yakınlaştırdı. İnsanlık suçu olan teröre karşı, dimdik ayakta durmaya milletimizle beraber devam edeceğiz."

Zeytin Dalı Harekatı'nda Türk askerinin moralinin çok yüksek olduğunu, ailelerin de dualarıyla askerlere destek verdiğini belirten Kavakcı, "Bu süreci, Türkiye olarak muzaffer şekilde geçireceğiz. Allah'ın izniyle hiç şüphemiz yoktur." dedi.

"BU TOPRAK ŞEHİT KANLARIYLA BENLENMİŞTİR"

11 Mayıs Şehitler Derneği Genel Başkanı Ahmet Tuna, Şehit ailelerini temsilen yaptığı konuşmada suçluların ağır cezalandırılacağından emin olduğunu ifade etti.

Başkent Ankara'ya Hatay'dan Reyhanlı duruşması için geldiklerini kaydeden Tuna, devletin birliği, vatanın bütünlüğü, ezanın susmaması için mücadele verildiğini belirterek, şu ifadeleri kullandı.

"Bizler, şehit aileleri olarak, hiçbir zaman gocunmadık, gocunmayacağız. Vekillerimiz, belediye başkanlarımız, her zaman bizim yanımızda oldular. Suçluların ağır cezalandırılacağına eminim. Bizler bu konuda umutluyuz. Bu toprak, şehit kanlarıyla beslenmiştir. Bu konuda tereddüdümüz yoktur. İnşallah bütün bunların cezalarını çekeceklerdir."

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.