Öğretmen Atamaları Duyuruldu

Plan ve Bütçe Komisyonu'nda konuşan bakan, eğitim fakültelerinden mezun olan ya da formasyon alıp ilgili yeterliliği bulundan öğretmen adayları için ilk müjdeyi verdi.

Öğretmen Atamaları Duyuruldu

Plan ve Bütçe Komisyonu'nda konuşan bakan, eğitim fakültelerinden mezun olan ya da formasyon alıp ilgili yeterliliği bulundan öğretmen adayları için ilk müjdeyi verdi.

07 Kasım 2017 Salı 23:45
253 Okunma
Öğretmen Atamaları Duyuruldu

Eğitim fakültelerinden mezun olan ya da formasyon alıp ilgili yeterliliği uhdesinde bulundan öğretmen adayları için Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz müjde verdi. Bakan Yılmaz, böylece yeni yılda yirmi bin öğretmen atamasının yapılacağını ve atamalarda belirleyici sınavın 2017 KPSS olacağını duyurdu.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin Plan ve Bütçe Komisyonu’nda konuşan İsmet Yılmaz, 2010 yılında yapılan şaibeli KPSS’ye yönelik başlatılan soruşturma kapsamında iki binden fazla öğretmenin ilişiğinin kesildiğini ifade etti. Darbe girişimi sonrasında terör örgütü ile ilişkisi tespit edilen yirmi binden fazla özel sektör personelinin de çalışma izinlerinin iptal edildiğini belirten İsmet Yılmaz, kurulan komisyonlar ile 2522 personelin tekrar çalışma iznine kavuştuklarını ifade etti.

Gündemi ilgilendiren bir diğer konu olan ve içerisinde korkunç masallar anlatan Kahkaha Gülleri isimli kitabın bakanlık ile ilgisinin olmadığını, bir öğretmen tarafından yazılan bu kitabın yayınevi tarafından basıldığı ve daha sonra ilkokul öğrencileri için uygun görülmediğinden yine yayınevi tarafından toplatılma karar verildiğini söyledi.

Öğretmen atamaları ile ilgili yöneltilen sorulara da mevcutta yüz bin öğretmen açığının bulunduğunu belirterek cevap veren bakan Yılmaz, 2018 şubat ayında duyurusu yapılacak olan atamalarda yirmi bin öğretmenin işe başlayacağını ifade etti. Bakan, atamaların bu yıl yapılan KPSS ile yapılacağını da sözlerine ekledi. Bakan tarafından yeni sınav sistemi üzerinde çalışmaların da devam ettiği bildirildi.

Son Güncelleme: 23.11.2017 16:03
Anahtar Kelimeler:
öğretmen Atamaları
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Yorum sahiplerinin yaptıkları yorumların içeriği ile ilgili yasal sorumluluk yorum sahibine aittir.Ekonomi Haber yorum sahiplerinin ip adreslerini saklamakla yükümlüdür.